REKLAMA

"Rozpętamy w Polsce piekło". Rolnicy zapowiadają protesty

2021-07-16 13:16
publikacja
2021-07-16 13:16
"Rozpętamy w Polsce piekło". Rolnicy zapowiadają protesty
"Rozpętamy w Polsce piekło". Rolnicy zapowiadają protesty
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W piątek pod siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich odbyła się konferencja rolników z AgroUnii, do których dołączyli rybacy.

"Źle się dzieje. Świnie chorują, rolnicy bankrutują, gospodarstwa upadają. Będą strajki!" - zapowiedział Michał Kołodziejczyk z AgroUnii. Pomimo deszczowej pogody przed siedzibą KPRM zebrało się kilku rolników, hodowców trzody chlewnej i przedstawiciele rybaków.

„Rozpętamy w Polsce piekło. To lato będzie gorące.” Michał Kołodziejczak zapowiada pierwsze w historii strajki rolników podczas żniw. Premier jeździ po całej Polsce i opowiada jak jest dobrze, a będzie lepiej. Jeszcze nie było czlowieka, który by swoją pracą między ludźmi tak ICH ZDENERWOWAŁ. Jeździ i mówi, że jest dobrze. Wkurza rolników, jak mówi, ze mają pieniądze. TO JEST KŁAMSTWO I SZYDERSTWO. ▶️Codziennie upadają setki gospodarstw rolnych. ▶️Hodowcy nie mogą sprzedawać swoich świń. ▶️Nie ma odszkodowań za ASF i ptasią grypę. ▶️ Setki hektarów upraw zostały zniszczone przez klęski żywiołowe, premier udaje, że nie ma problemu. POLITYCY swoją biernością niszczą rolnictwo. Wspierające AGROunię www.patronite.pl/agrounia

Posted by Agrounia on Friday, July 16, 2021

Rolnicy skarżyli się, że ze względu na wirus ASF nie mogą sprzedawać świń. "Jesteśmy w 30-dniowej kwarantannie. Nie możemy sprzedawać, a nasze chlewnie są przepełnione. Cena za kilogram jest znacznie niższa niż koszt produkcji" - powiedział Wiktor Kujawski, rolnik spod Piotrkowa Trybunalskiego.

Do rolników przyłączyli się rybacy, którzy nie zgadzają się z zakazem połowu dorszy i skarżą się, że nie dostali żadnych odszkodowań z tego tytułu. "Dzisiaj rybacy i rolnicy mają wspólny problem. Jednym zabrania się hodować zwierzęta, a drugim zabrania się łowić ryby" - mówił Kołodziejczyk z AgroUnii. Dodał też, że we wtorek 20 lipca od godziny 8 traktory będą jeździły po drodze nr 12 między Piotrkowem a Warszawą.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Autorka: Marta Stańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (47)

dodaj komentarz
marszalek2020
Korzystaj młody z demokracji, póki PO gumowymi kulami nie strzela do takich co im się Unia i dopłaty do niemieckich stoczni i rolnictwa nie podobają.
marszalek2020
A tak na marginesie, mógłby jeden z drugim rozkręcić szafki w kuchni i sprawdzić czy akurat tam nie ma jego pieniędzy.
roberto_1
ty nas nie strasz po, gorszych od pis już nie będzie
tigerbonzo
Rybaków trochę szkoda, bo rzeczywiście dostają po kieszeni przez unijne dyrektywy i prawdopodobnie figę z makiem w zamian, a rodziny trzeba wykarmić, kredyty pospłacać... Zakaz połowu przetrzebionego i skarłowaciałego dorsza w Bałtyku to przecież nie pomysł PiSu, a właśnie elit brukselskich, niestety konieczny jeśli Rybaków trochę szkoda, bo rzeczywiście dostają po kieszeni przez unijne dyrektywy i prawdopodobnie figę z makiem w zamian, a rodziny trzeba wykarmić, kredyty pospłacać... Zakaz połowu przetrzebionego i skarłowaciałego dorsza w Bałtyku to przecież nie pomysł PiSu, a właśnie elit brukselskich, niestety konieczny jeśli ten gatunek ma przetrwać w tej brudnej kałuży jaką jest Bałtyk, więc panowie rybacy zachęcam do protestów, ale w Brukseli, gdzie jest źródło tego problemu. Natomiast rolnicy to akurat kolejna uprzywilejowana grupa w Polsce (KRUS) najsilniej dopieszczana poprzez przeróżne dopłaty i dofinansowania z unijnych środków, co prawda praca niewdzięczna podobnie jak u górników, ale taki rolnik raczej nie ma na co narzekać. Żaden polityk z żadnej opcji politycznej nie zaradzi nic na to, że komuś padły świnie, no panowie nie róbcie sobie jaj tylko dbajcie o dobrostan swojego inwentarza, za to inkasujecie kosmiczne dotacje z UE. Protestować każdy może, ale miejcie jakieś konkretne postulaty, bo na chwilę obecną ich nie macie i tylko zirytujecie resztę obywateli...
marszalek2020
Górnicy, stoczniowcy, przemysł ogólnie, rybacy polscy rolnicy - to wszystko będzie zaorywane a potem za złotówkę sprzedane, niech tylko PO zacznie tym rządzić (jedyny biznes który ma szansę przetrwania to produkcja szafek do kuchni, z szufladami)
dadar123 odpowiada marszalek2020
Ty nie jesteś marszałek tylko zwykły kloszard
marok
Rybacy to nie rolnicy, tak samo hodowcy świń, chyba że dodatkowo uprawiaja ziemię. Dla hodowcow wymyślono nazwę tzw. działy specjalne w rolnictwie, bo nie sa rolnikami, ale prowadzą produkcję żywnościową.
kkk1111
pewnie róbcie zadymy ,wróci P0 to wam resztę przetwórni zamknie lub sprzeda a zarobki będą takie starczy co najwyżej na kaszankę i pasztetowa , robotnik będzie mógł kupić najwyżej pasztetowa .
300_pala
Buchacha . Tak jak zamknięto przez PiS stocznie i kopalnie ???

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki