REKLAMA

Rośnie pokolenie bez szans na emeryturę

2013-04-27 04:45
publikacja
2013-04-27 04:45

Rośnie nam pokolenie 25-latków, którzy nigdy nie płacili składek emerytalnych, pisze Gazeta Wyborcza.

Widać to w statystykach otwartych funduszy emerytalnych, do których przystępuje coraz mniej młodych. Dlaczego? - Bo pracują na czarno, na umowach śmieciowych lub siedzą w domu.

W gospodarce nie ma cudów» Kiedy upadnie mit OFE?

Skutki braku pomocy dla młodych odczujemy za kilka lat, ostrzega gazeta, według której zamiast płatników składek ubezpieczeniowych będziemy mieli pokolenie, żyjące z zasiłków.

Tezę tę dodatkowo podbudowuje fakt, że zaledwie 1,7 proc. aktywnych zawodowo Polaków zbiera pieniądze na Indywidualnych Kontach Emerytalnych lub Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego, na których według pomysłów rządu miały wyrosnąć nasze prywatne emerytury, niezależne od wypłat z ZUS i OFE. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (47)

dodaj komentarz
~KOSZMAREK
mam 28 lat pracuje na czarno bo moja firma zbankurowala przez ZUS ... zarabialem 1700zl a placilem 2 lata zus 350zl bylo ok myslalem a tu 2 lata minely a oni podniesli do 1100zl za miech ... to jakis zart ... teraz na czarno zarabiam 1100zl max ... i jakos zyje z dlugami ale zyje ... gdy zbankrutuje srzedam mieszkanie i kupie bron mam 28 lat pracuje na czarno bo moja firma zbankurowala przez ZUS ... zarabialem 1700zl a placilem 2 lata zus 350zl bylo ok myslalem a tu 2 lata minely a oni podniesli do 1100zl za miech ... to jakis zart ... teraz na czarno zarabiam 1100zl max ... i jakos zyje z dlugami ale zyje ... gdy zbankrutuje srzedam mieszkanie i kupie bron rozpierdziele paa tuska i reszte politykow przsiegam ! PS na koncie po 3 latach mialem zarobione z umow smieciowych cale 780zl ... na emeryture zalosne
~pimpuś
Ktoś cały czas wymienia i czepia sie Dudy!Nie widzicie bliższego??A kto obecnie rzadzi i co robi z naszym krajem?Jestescie ślepi?
~Jan
Dlaczego nikt nie potrafi odpowiedzieć ,co sie dzieje z pieniędzmi które ZUS tak skwapliwie bierze od ludzi pracujących,Srednia praca w Polsce wynosi ponad 40 lat ,każdy obywatel płaci ten haracz i co ?Gdzie są te moje i milionów innych pracujących ludzi te nie małe składki ?.Odkładając pieniądze w banku przez te lata Dlaczego nikt nie potrafi odpowiedzieć ,co sie dzieje z pieniędzmi które ZUS tak skwapliwie bierze od ludzi pracujących,Srednia praca w Polsce wynosi ponad 40 lat ,każdy obywatel płaci ten haracz i co ?Gdzie są te moje i milionów innych pracujących ludzi te nie małe składki ?.Odkładając pieniądze w banku przez te lata ,i po tym okresie chciał bym je wypłacić ,a bank by powiedział że nie ma moich pieniędzy ,bo musiał wypłacić innej osobie to nie wyobrażam sobie co by był za skandal .Każdy pracuje na swoją emeryture i te pieniądze sie należą ,i nie rozumiem tłumaczenia ,że idą na wypłaty obecnych emerytów .ZUS to jedno wielkie bagno i złodzieje ,dawno to już powinno zniknąć .Jeden wielki moloch ,co żyją za składki nasze .
~spoko
WTO i azjatycki nowotwór zniszczy europejską cywilizację. Dopuszczenie do rynku utworzonego przez kraje rozwinięte, nieuczciwej konkurencji z Azji, gdzie nie ma praw pracowniczych, systemów emerytalnych i problemów ogrzewania i transportu w zimie, jest sabotażem wywołującym obecny kryzys.
~Lopez
Open fajans - kolejny złodziej, który chce się dorobić na składkach pseudo emerytalnych.
~rok
to nie pis a od 7 lat rządzi popaprana po synku
~fx
Młodzi niech podziekują PiS-owskim ciemniakom i związkowcom z ... tfuuu... solidarności
~olka
bez wlasnych oszczednosci ani rusz, mam nadzieje ze lokaty ktore zakladam przez internet w open finanse, zabezpiecza moja przyszlosc
~endi
Dnia 2013-04-28 o godz. 12:22 ~olka napisał(a):
> bez wlasnych oszczednosci ani rusz, mam nadzieje ze lokaty
> ktore zakladam przez internet w open finanse, zabezpiecza
> moja przyszlosc

obyś nie skończyła jak AmberGoldy czy mieszkańcy Cypru ...
~xxx
grubymi nićmi szyta nieudolna reklama open finance...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki