REKLAMA

Ronson planuje w IV kw. przekroczyć poziom tysiąca lokali w ofercie

2019-11-07 12:30
publikacja
2019-11-07 12:30

Ronson Development spodziewa się, że przekroczy w czwartym kwartale 2019 roku poziom tysiąca lokali w ofercie sprzedaży - poinformował wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski. Deweloper podtrzymuje plany przekazań i sprzedaży lokali na 2019 rok, z optymizmem patrzy na 2020 rok.

"W czwartym kwartale poziom 1.000 lokali w ofercie będzie osiągnięty. Jeśli myślimy o sprzedaży 1.000 lokali rocznie, to musimy podnieść ofertę do 1-1,2 tys. lokali" - powiedział podczas czwartkowej konferencji wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

Na koniec września oferta Ronson Development obejmowała 881 lokali. Do końca tego roku spółka zamierza uruchomić realizację jeszcze 281 lokali, w tym 176 sztuk w czwartym etapie inwestycji Miasto Moje na warszawskiej Białołęce. Gutowski poinformował, że spółka chciałaby ponadto wprowadzić do oferty drugi etap inwestycji w Ursusie.

"Powinniśmy mieć pozwolenie na budowę w ciągu dwóch, trzech najbliższych tygodni. Rozmawiamy też z generalnym wykonawcą, więc - jeśli wszystko pójdzie dobrze - to jest plan, by jeszcze w tym roku wprowadzić do oferty kolejny etap Ursusa Centralnego" - powiedział Gutowski.

"W czwartym kwartale sporo się dzieje. Mamy sporo otwarć nowych etapów i nowych inwestycji, także w 2020 roku od strony sprzedażowej powinno się dziać dużo" - dodał.

Wiceprezes wskazał, że inwestycje Miasto Moje oraz Ursus Centralny powinny w głównej mierze kontrybuować do wyników spółki w przyszłości.

"Problemy administracyjne dla naszych dwóch głównych projektów, czyli Białołęki oraz Ursusa szczęśliwie się zakończyły. W tych dwóch projektach, w których mamy jeszcze dużo do sprzedania - ponad 1 tys. w Ursusie i około 1 tys. na Białołęce - kolejne fazy będziemy aktywizować dużo częściej" - powiedział Andrzej Gutowski.

"Bardzo liczę na te dwie lokalizacje jako te, które będą w głównej mierze kontrybuować do rezultatów sprzedażowych i do zysków. (...) Liczę, że każdy z nich w przyszłym roku będzie kontrybuował w okolicach 200 lokali, wiec baza do większej sprzedaży w 2020 roku jest" - dodał.

Poinformował też, że spółka będzie uruchamiać kolejne etapy w zależności od tempa sprzedaży. Dodał, że w pierwszym kwartale 2020 roku do oferty może wejść piąty etap Miasto Moje.

W prezentacji podano, że Ronson ma w przygotowaniu projekty obejmujące łącznie 4.450 lokali.

Łącznie od stycznia do września Ronson przekazał klientom 534 lokale. Przed rokiem było to 707 lokali. Plan na cały 2019 rok zakłada wydanie kluczy do około 700 lokali. W tym czasie spółka planuje zakończyć budowę projektów, obejmujących łącznie ponad 1.100 lokali.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2019 roku spółka sprzedała 505 lokali wobec 623 rok wcześniej. 88 lokali na koniec września objętych było umowami rezerwacyjnymi, a większość z nich została w październiku skonwertowana na umowy deweloperskie.

Ronson Development opublikował w czwartek kwartalny raport finansowy. Deweloper odnotował w III kw. 2019 roku 1 mln zł skonsolidowanego zysku netto akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 5,5 mln zł przed rokiem. Konsensus PAP Biznes zakładał stratę netto na poziomie 0,5 mln zł.

Zysk operacyjny Ronsona wyniósł w trzecim kwartale 2019 roku 2,4 mln zł wobec 7,9 mln zł rok wcześniej, a przychody 36 mln zł wobec 83 mln zł przed rokiem. Konsensus PAP Biznes zakładał 0,6 mln zł EBIT i przychody na poziomie 33,7 mln zł.

Narastająco od początku roku Ronson odnotował 20,1 mln zł zysku operacyjnego (25,1 mln zł rok wcześniej) i 13,2 mln zł zysku netto jednostki dominującej (15,9 mln zł rok wcześniej), przy przychodach na poziomie 179 mln zł (253,3 mln zł rok wcześniej).

Średnia marża brutto na sprzedaży lokali, które zostały przekazane klientom i rozpoznane w przychodach w pierwszych trzech kwartałach tego roku, wyniosła 17,6 proc. wobec 16,6 proc. przed rokiem. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki