REKLAMA

Romowie jednak nie dostaną 80 mln pomocy

2014-07-22 05:09
publikacja
2014-07-22 05:09
Romowie jednak nie dostaną 80 mln pomocy
Romowie jednak nie dostaną 80 mln pomocy

Rządowy program mający pomóc społeczności romskiej nie może ruszyć, bo blokuje go resort finansów - informuje "Rzeczpospolita".

Za kwotę 80 mln zł państwo miało w latach 2014-2020 pomagać Romom poprzez m.in. remonty mieszkań, zajęcia wyrównawcze dla dzieci i wsparcie imprez artystycznych. Specjalny program opracowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Program miał być kontynuacją podobnego, obowiązującego w latach 2004-2013. Resort administracji szczegóły nowej propozycji przedstawił w ubiegłym roku, jednak sprawę zablokowało Ministerstwo Finansów. "Uznało, że od czasu przyjęcia poprzedniej edycji programu zmieniły się przepisy i nie ma już podstaw, by wydać na niektóre działania pieniądze" - mówi wiceminister administracji Stanisław Huskowski.

Podstawę prawną zmienili posłowie. Nowelizacja ustawy o mniejszościach narodowych weszła już w życie, jednak resort finansów unika deklaracji, czy program poprze.

Część środowiska romskiego krytykuje program. "Romowie powinni być traktowani jak inni obywatele i nie otrzymywać pomocy w formie programu, ale zwykłych działań dla osób zagrożonych wykluczeniem" mówi prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Chris
E more, gadzio!, gdzie ta kasa, daj Panie daj.
~Podatnik
PROTESTUJĘ PRZECIWKO UŻYWANIU PRZEZ REDAKCJĘ BANKIER.PL PEJORATYWNYCH OKREŚLEŃ I SFORMUŁOWAŃ O NAMASZCZENIU RASISTOWSKIM. SŁOWA "Rom" "Romowie" itd. SĄ OBRAŹLIWE I DYSKRYMINUJĄ ZUPELNIE TAK SAMO JAK SLOWA "Cygan" "Cyganie" "Wycyganić" itd. I KOJARZĄ SIĘ ZE ZŁODZIEJAMI, WŁAMYWACZAMI,PROTESTUJĘ PRZECIWKO UŻYWANIU PRZEZ REDAKCJĘ BANKIER.PL PEJORATYWNYCH OKREŚLEŃ I SFORMUŁOWAŃ O NAMASZCZENIU RASISTOWSKIM. SŁOWA "Rom" "Romowie" itd. SĄ OBRAŹLIWE I DYSKRYMINUJĄ ZUPELNIE TAK SAMO JAK SLOWA "Cygan" "Cyganie" "Wycyganić" itd. I KOJARZĄ SIĘ ZE ZŁODZIEJAMI, WŁAMYWACZAMI, WANDALAMI, BRUDASAMI, ŻEBRAKAMI I NIEROBAMI..NALEŻY UŻYWAĆ OKREŚLEŃ NEUTRALNYCH TAKICH JAK : "Obywatele Polski nieposiadający stałej pracy, mieszkający w uwłaczających godności człowieka warunkach i tak się zachowujący, trudniący się zajęciami nielegalnymi takimi jak złodziejstwo, włamania, rozboje, żebractwo i nie uznający prawa państwa, w którym żyją kierujący się własnym kodeksem opartym na prawie szariatu.." TO BIEDNI LUDZIE, KTÓRYM NALEŻY POMAGAĆ I NIE MA TAKIEJ KASY, KTÓREJ BY MOGLI ROZKRAŚĆ I ZMARNOWAĆ. 80 mln TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO.
~PL
Podatnik to może zaproś ich do siebie o domu jak ich tak kochasz ! A co powiesz na to że nasze polskie dzieciaki żyją w biedzie i nie dojadają? To już cie pewnie nie obchodzi prawda? Ale ważne aby dać cyganom.
~rudaa
no może jeszcze czego??......przewraca się tym urzędasom czy jak???wypierd*lic ich a nie jeszcze zachecac.masakra
~endi
Jakim prawem szły pieniądze do kieszeni Romów z moich podatków , a ja nic o tym nie wiedziałem ? niech idą do pracy i zarobią na siebie , mieszkają w pięknych luksusowych willach - zobaczcie sobie ich apartamenty w np Łodzi , jeżdżą luksusowymi samochodami , ich kobiety mają pełno dzieci bo mają za co je wychowywać i jeszcze dostają Jakim prawem szły pieniądze do kieszeni Romów z moich podatków , a ja nic o tym nie wiedziałem ? niech idą do pracy i zarobią na siebie , mieszkają w pięknych luksusowych willach - zobaczcie sobie ich apartamenty w np Łodzi , jeżdżą luksusowymi samochodami , ich kobiety mają pełno dzieci bo mają za co je wychowywać i jeszcze dostają pieniądze z naszych podatków ? jakim prawem ? a czy był jakiś program dla tej kobiety co nie miała nawet grosza na bułkę chleba , żeby z głodu nie zdechnąc dorabiała sobie zbieraniem grzybów i pytała premiera " jak żyć panie premierze " ???
~mysliciel
Polacy gloduja, mieszkają w nedznych warunkach, a tutaj romów, żydów i innych wspierają. Najpierw polacy, później zebracy
~Andrzej
Drodzy Romowie kiedy zrozumiecie że obywatel danego kraju ma nie tylko prawaale i obowiązki.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki