REKLAMA

Dania wydała zgodę na przesył gazu przez Nord Stream 2 na swoich wodach

2020-10-01 13:27, akt.2020-10-01 14:53
publikacja
2020-10-01 13:27
aktualizacja
2020-10-01 14:53
fot. MAXIM SHEMETOV / Reuters

Duńska Agencja Energetyki wydała w czwartek zgodę na eksploatację budowanego gazociągu Nord Stream 2 na duńskim szelfie kontynentalnym. Pozwolenie jest uwarunkowane kwestiami bezpieczeństwa.

Jak podała w komunikacie agencja, zezwolenie na przesył gazu przez Nord Stream 2 jest uwarunkowane spełnieniem przez rury użyte do budowy gazociągu wymogów bezpieczeństwa.

Wedle wydanej w czwartek decyzji, eksploatacja może rozpocząć się "tylko kiedy przynajmniej jedna z nitek zostanie przetestowana, zweryfikowana i kiedy odpowiednie warunki zawarte w pozwoleniach na układanie i przesył zostaną spełnione". Z komunikatu wynika, że jak dotąd nie zostały jeszcze spełnione.

Wcześniej zgody na ułożenie rurociągu łączącego Rosję z Niemcami wydały władze Rosji, Szwecji, Finlandii i Niemiec. Budowa NS2 jest bliska zakończenia, jednak sukces projektu nie jest przesądzony, m.in. ze względu na zagrażające mu potencjalne amerykańskie sankcje, które mogą objąć także firmy współpracujące przy eksploatacji i ubezpieczaniu projektu. (PAP)

osk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
anty12
O kurcze tyle zapewnien nabotoksowanej szytowki, ze nie bedzie Nord Steream 2, tyle sapania ze strony naszego "sojusznika" a tu klops. Wiecei co jest najlepsze ? To ze Ameryka i Rosja robila teatrzyk, bo to bylo pewne ze sa dogadani, a tylko Pisioru klekaly i glagaly USA, kupowalismy od nich graty F-16, tanczyli wokol O kurcze tyle zapewnien nabotoksowanej szytowki, ze nie bedzie Nord Steream 2, tyle sapania ze strony naszego "sojusznika" a tu klops. Wiecei co jest najlepsze ? To ze Ameryka i Rosja robila teatrzyk, bo to bylo pewne ze sa dogadani, a tylko Pisioru klekaly i glagaly USA, kupowalismy od nich graty F-16, tanczyli wokol szytow, klaniali sie nisko a Hameryka nawet nie kiwnie palcem w strone Polszy. Im blizej wyborow w hameryce, tym wiecej wiadomosci ze NS2 bedzie i to juz jes t pewne. Kurcze i nawet Donald Make America Greate Again Trump zawiodl. O jaki to jest naiwny i glupi narod. Glupi epolaczki z pisu moze kiedys naucza sie ze w biznesie nie ma sentymentow. Sami sie skazalismy n awieczna laske USA. BArdzo smutne.
macierz
Czyli gaz wkrótce popłynie, pośpiechu nie ma, mamy kryzys, do tego ukraińska rura pewnie trzy lata jeszcze wytrzyma, chociaż ostatnio ich gazociąg wybucha regularnie, to i tak Gazprom ma prawie trzy lata na spokojne zakończenie inwestycje, w tym czasie pewnie będzie już budował Siłę Syberii 2 w kierunku Chin, która w Czyli gaz wkrótce popłynie, pośpiechu nie ma, mamy kryzys, do tego ukraińska rura pewnie trzy lata jeszcze wytrzyma, chociaż ostatnio ich gazociąg wybucha regularnie, to i tak Gazprom ma prawie trzy lata na spokojne zakończenie inwestycje, w tym czasie pewnie będzie już budował Siłę Syberii 2 w kierunku Chin, która w tej chwili jest projektowana.jes
Sam nie wybucha. Pomagają zielone ludziki.
darius19
czekamy na zdanie tow. "ajwaj" - Homo Sovieticus a moze i ruski troll
piewcy rezimow autorytarnych Wschodnich i krytyka demokracji Zachodnich
jak tam z wychwalana szczepionka z rosji - czy tow. juz na sobie wyprobowal
czekamy na szczegoly i rekomendacje. Temat gazociagu - pierwszorzedny dla cara - wiec pewnie sie wypowie?
anna_domagalczyk
Czekasz na czyjeś zdanie? Na tym forum komentujący raczej wygłaszają swoje opinie, mniej lub bardziej mądre, ale własne.
jes odpowiada anna_domagalczyk
Tu się Pani myli. Połowa komentarzy idzie wg rozdzielnika z centrali.

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki