REKLAMA

Program Antykryzysowy: Najem luksusowy rośnie powoli

2020-10-13 10:00
publikacja
2020-10-13 10:00
Program Antykryzysowy: Najem luksusowy rośnie powoli
Program Antykryzysowy: Najem luksusowy rośnie powoli

Jak radzi sobie rynek najmu apartamentów luksusowych? Co odróżnia go od rynku najmu mieszkań popularnych? Jak kształtują się ceny? Czy pandemia zabiła najem krótkoterminowy? O tym wszystkim porozmawiamy w dzisiejszym Programie Antykryzysowym.

- Początki były trudne tak jak w każdym biznesie. W marcu, kwietniu czy maju ludzie raczej nie myśleli o wynajmowaniu nowych mieszkań, nowych apartamentów. Natomiast z czasem ludzie się przyzwyczaili do tej sytuacji, a nawet więcej, stwierdzili, że mieszkanie pod dobrym adresem, w centrum Warszawy, przy założeniu bardzo dobrej jakości usług dodatkowych, ma głęboki sens - mówi Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający Catella Polska.

- Mieszkań popularnych są dziesiątki tysięcy w samej Warszawie. Rynek luksusowych to jest może 500, może 1000 mieszkań. Pytanie też jak definiujemy „lux”. Trudno więc porównywać te dwa rynki. Natomiast na rynek mieszkań popularnych wpłynęło kilka czynników, które nie odgrywają roli przy mieszkaniach luksusowych - dodaje Węglicki.

Co odróżnia od siebie te rynki? Co wpłynęło na sytuację mieszkań popularnych, a nie zaszkodziło tym luksusowym? Jakich apartamentów szukają ci najbogatsi? I czy ten rynek najmu nadal będzie stabilnie rósł? Posłuchajcie całej rozmowy z Dariuszem Węglickim, dyrektorem zarządzającym Catella Polska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w wersji podcastowej.

JS

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
exio
Wszystko leci na łeb na szyję a tu kolejny artykuł z serii "znajdźmy cokolwiek żeby ludziom pokazać, że jednak rośnie w tym kryzysie". No i mamy artykuł "Program Antykryzysowy: Najem luksusowy rośnie powoli"

Najem luksusowy jak to brzmi. Co to jest ten najem luksusowy dzisiaj? Mikro kawalerka 16m2 w centrum Warszawy?
zzibi2
najem luksusowy - to może nazwa określająca przepłacanie na nieruchomościach - jakieś kawalerki za 15-20k/m2

Powiązane: Program Antykryzysowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki