REKLAMA

PGE przejmie Tauron? Wiceminister zabiera głos

2021-06-11 12:22
publikacja
2021-06-11 12:22
PGE przejmie Tauron? Wiceminister zabiera głos
PGE przejmie Tauron? Wiceminister zabiera głos
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Proces transformacji sektora elektroenergetycznego jest skomplikowany i wymaga czasu - poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Powtórzył, że nie są prowadzone prace dotyczące likwidacji grupy Tauron i przejęcia jej spółek przez PGE.

"(...) materia procesu transformacji sektora elektroenergetycznego jest skomplikowana i wielowątkowa. Mając na uwadze złożoność zagadnień i szeroki zakres analiz niezbędnych do przeprowadzenia, a także uwzględniając zgłoszone przez stronę społeczną postulaty, czasem odmienne dla interesów poszczególnych grup kapitałowych, należy wskazać, że wypracowanie docelowych rozwiązań wymaga czasu" - napisał Soboń w odpowiedzi na interpelację poselską.

Zapewnił, że przy tworzeniu koncepcji wydzielenia aktywów węglowych funkcjonować będzie pełna transparentność i wola współpracy administracji rządowej ze stroną społeczną, a żadne rozstrzygnięcia w przedmiocie transformacji nie zostaną podjęte bez konsultacji.

"Równocześnie zapewniam, że żadna z grup kapitałowych nie jest dyskryminowana, uprzywilejowana czy też pomijana w bieżącym dialogu" - napisał wiceminister.

Soboń powtórzył, że nie ma prac dotyczących likwidacji grupy Tauron i przejęcia jej spółek przez PGE.

"Po przeprowadzeniu przygotowanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych procesu wydzielenia z grup energetycznych aktywów wytwórczych opartych na węglu, grupa kapitałowa Tauron pozostanie odrębną grupą, zyskując szanse rozwoju i przyspieszenia zielonej transformacji" - napisał wiceminister.

"Mając na uwadze pojawiające się spekulacje dotyczące planów likwidacji Grupy Tauron Polska Energia i przejęcia jej spółek przez PGE Polską Grupę Energetyczną uprzejmie informuję, że nie są obecnie prowadzone prace w tym zakresie" - dodał.

Ministerstwo Aktywów Państwowych przedłożyło niedawno do konsultacji projekt dokumentu "Transformacja sektora elektroenergetycznego w Polsce. Wydzielenie wytwórczych aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa". Projekt zakłada, że do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego trafią aktywa związane z wytwarzaniem energii z węgla od PGE, Tauronu i Enei. Nabycie przez Skarb Państwa aktywów nastąpi po przeprowadzeniu due diligence oraz wyceny.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (9)

dodaj komentarz
jpelerj
Razem @grab i @300_pala podsumowali w punkt:
"PGE przejmie Tauron a PGE przejmie PKN Orlen i już mamy centralizację przemysłu a potem tylko w dół jak za komuny! Brawo PiS.
A potem prywatyzacja po zaniżonej cenie" .
Dla Omajtków. I już mamy oligarchię a'la Rosja.
kazikwaw
Czekajcie, czekajcie…a czy czasem niedawno wiceprezes PGE nie został prezesem TAURONa?
Przypadek?
300_pala
Sektretarka/asystentka ma opłacane mieszkanie i samochód przez Tauron. A p. Prezes porusza się wyłącznie w obstawie
langdon25
Czy ktokolwiek oprócz elektoratu PiS jeszcze wierzy w jakiekolwiek zapewnienia członków KC PiS ?
bialy_kruk
W tym burdelu ostatni nie musi gasić światła ono samo zgaśnie.
killgore
Mam wrażenie, że Soboniowi i Łonowi robi zdjęcia ten sam fotograf. Sæ na nich zawsze tak pięknie zamyśleni :)))
langdon25
Oni nie są zamyśleni.
Oni szukają rozumu.
grab
PGE przejmie Tauron a PGE przejmie PKN Orlen i już mamy centralizację przemysłu a potem tylko w dół jak za komuny! Brawo PiS.
300_pala
A potem prywatyzacja po zaniżonej cenue

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki