REKLAMA

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – Pożyczka 5% z gwarancją – warunki oferty

Monika Dekrewicz2016-06-16 14:30, akt.2017-11-20 15:43analityk Bankier.pl
publikacja
2016-06-16 14:30
aktualizacja
2017-11-20 15:43

Pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższej raty jest flagowym produktem kredytowym Alior Banku. Standardowe oprocentowanie wynosi 5 proc., ale klienci dobrze rozeznani w ofercie innych banków mają szansę na obniżenie kosztów towarzyszącym spłacie kredytu. Poza promocyjnymi warunkami, ofertę wyróżnia także długi okres kredytowania i maksymalna kwota pożyczki.

AKTUALIZACJA 20.11.2017 r. 

Pożyczka 5% z gwarancją została wycofana z oferty produktów kredytowych Alior Banku. Zastąpiła ją Pożyczka przymiarka. 

fot. Igor Smirnow / / FORUM

Pożyczka 5% z gwarancją – informacje podstawowe

Alior Bank posiada w ofercie inne dostępne pożyczki, które pomogą w realizacji celów. Należą do nich m.in.:

  • Pożyczka gotówkowa - standardowy produkt kredytowy banku z możliwością obniżenia kosztów z tytułu prowizji.

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Kwota maksymalna, jaką można pożyczyć w ramach promocyjnej oferty, wynosi 200 000 zł. Jest to jeden z niewielu banków, które przewidują tak wysoką kwotę pożyczki. Pożyczka będzie także odpowiednia dla osób, które potrzebują środków na drobne wydatki, ponieważ kwota minimalna pożyczki wynosi 500 zł.

Okres spłaty pożyczki jest szeroki, ponieważ można to zrobić w terminie od 3 miesięcy do 10 lat.

Pożyczka 5% z gwarancją – jak złożyć wniosek?

Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć w banku na trzy sposoby – za pomocą infolinii, odwiedzając placówkę banku lub wypełniając go online. Inną metodą jest skorzystanie z formularza Bankier.pl, za pomocą którego w szybki i prosty sposób złożysz wniosek przez internet bez dodatkowych opłat. Wnioski złożone online są wyłącznie wnioskami kontaktowymi. Po ich wysłaniu oddzwoni doradca, który dopełni formalności związanych z pożyczką. Pożyczka może wpłynąć na konto lub zostać odebrana w oddziale.

Dla kogo pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

Pożyczka może zostać udzielona nie tylko osobom, których źródłem dochodów jest umowa o pracę. Bank akceptuje także zaświadczenia o uzyskiwaniu dochodów z tytułu umowy o dzieło lub umowy zlecenia. To, co wyróżnia ofertę wśród konkurencji, to możliwość zaciągnięcia pożyczki z 3 współkredytobiorcami. Co więcej, dwie osoby, które nie są ze sobą spokrewnione, mogą skorzystać z oferty.

Ile kosztuje Pożyczka 5% z gwarancją w Alior Banku?

Alior Bank chwali się niskim oprocentowaniem pożyczki, które wynosi 5 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie standardowe obowiązujące poza okresem promocji. Stopa procentowa jest stała przez pierwsze 3 lata obowiązywania umowy kredytowej. Pożyczki spłacane przez okres dłuższy niż 3 lata, będą potem objęte oprocentowaniem zmiennym.

Prowizja jest ustalana z klientem indywidualnie i jest pobierana jednorazowo. Podstawą do jej obliczenia jest kwota pożyczki.

Pożyczka 5% z gwarancją – pozostałe opłaty

Czynność

Opłata

Rozpatrzenie wniosku

0 zł

Przelew pożyczki na konto w innym banku

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

Aneks do umowy kredytowej

50 zł

Wydanie opinii bankowej  

50 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Wcześniejsza spłata pożyczki będzie możliwa po wydaniu odpowiedniej dyspozycji złożonej wyłącznie telefonicznie.

„Gwarancja najniższej raty” – warunki promocji

Aktualnie pożyczce gotówkowej w Alior Banku towarzyszy promocja Gwarancja najniższej raty”, w ramach której bank zapewnia, że pożyczy pieniądze taniej niż konkurenci. Aby z niej skorzystać, należy dostarczyć formularz potwierdzający atrakcyjniejsze warunki cenowe pożyczki wnioskowanej w innym banku. Formularz z konkurencyjnego banku musi posiadać informacje adekwatne do aktualnego zadłużenia klienta w Alior Banku. Klient może poszukiwać korzystniejszych warunków na tę samą kwotę i okres na jakie opiewa umowa kredytowa w Alior Banku jeszcze przed jej podpisaniem lub maksymalnie do 15 dni od jej podpisania. Po tym okresie należy najpierw zwrócić się do Alior Banku po informacje o okresie i kwocie netto pozostałych do spłaty. Parametry pożyczki w konkurencyjnym banku muszą się wtedy opierać na otrzymanych danych. Możliwe jest przedstawianie kolejnych formularzy informacyjnych w celu zmniejszenia raty pożyczki w trakcie trwania umowy, jednak będzie się to wiązało z jej aneksowaniem. 

Sam formularz informacyjny z innego banku nie wystarczy, gdy rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki w Alior Banku wyniosłaby mniej niż 14,1 proc. Klient musi wtedy dostarczyć podpisaną umowę z innym bankiem w terminie maksymalnie 14 dni od jej podpisania. 

Na rachunek pożyczki w Alior Banku nie mogły być dokonywane wcześniej spłaty częściowe. Bank gwarantuje, że przez cały okres pożyczki klient będzie płacił niższą ratę niż w innych bankach. 

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – informacje dodatkowe

  • Pożyczka 5% z gwarancją może być przeznaczona na dowolny cel.
  • Pożyczkę można spłacać zarówno w ratach równych, jak i malejących.
  • Dla posiadaczy rachunku bankowego w Alior Banku (założyć można m.in. Konto Jakże Osobiste) możliwe jest ustawienie spłaty automatycznej lub zlecenie jej poprzez internet czy bankowość telefoniczną. Można także wykonać przelew ze swojego konta osobistego lub spłacać ratę w kasie w placówce Alior Banku.
  • Bank nie wymaga od klienta założenia konta osobistego ani korzystania z oferty ubezpieczeniowej.
  • Pożyczka dostępna dla obecnych jak i nowych klientów.
  • Aby otrzymać pożyczkę do 4 000 zł, wystarczy wyciąg z konta bankowego.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 18,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8330 zł, całkowita kwota do zapłaty: 10 532,36 zł, oprocentowanie nominalne: 5%, całkowity koszt kredytu: 2202,36 zł (w tym opłata przygotowawcza: 1470,00 zł (15%), odsetki: 732,36 zł), 34 równe, miesięczne raty w wysokości 309,78 zł – przykład reprezentatywny. Pożyczkę po okazaniu wyciągu z ROR mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę (regularne wpływy za ostatnie 6 miesięcy) lub emeryturę (za 1 miesiąc). Pożyczka na deklarację o dochodach dotyczy wybranych źródeł uzyskiwania dochodu, np. umowy o pracę, emerytury i renty. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na 20.12.2016 r.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki