Potężny kontratak giełdowych byków

2018-10-16 22:24, akt.2018-10-17 06:47
publikacja
2018-10-16 22:24
aktualizacja
2018-10-17 06:47
YAY Foto

Po zaciętym starciu w poniedziałek wtorkowa sesja przyniosła miażdżące zwycięstwo obozu byków. Silne odbicie na Wall Street było równie zaskakujące jak zeszłotygodniowe spadki.

Po silnych i chyba dość niespodziewanej przecenie amerykańskich akcji, jaka rozgrywała się przez większość zeszłego tygodnia mieliśmy odreagowanie w piątek i brak zdecydowania w poniedziałek. Ale wtorek to już zupełnie inna historia.

/ Bankier.pl

S&P 500 szedł w górę przez całą sesję, finiszując z wynikiem 2809,92 pkt., co oznacza zwyżkę o 2,15 proc. Dow Jones urósł o prawie 550 punktów, czyli 2,17 proc. Nasdaq odnotował wzrost o 2,89 proc. To spektakularne odbicie pozwoliło odrobić straty z zeszłego czwartku, ale już nie ze środy.

Najmocniej w górę szło to, co w ostatnim czasie zostało najmocniej przecenione - czyli mocno "wygrzane" spółki technologiczne będące motorem hossy na Wall Street. "To w znacznej mierze odbicie wyprzedanego rynku" - skomentował Willie Delwiche, strateg inwestycyjny cytowany przez agencję Reuters. Mimo to zwyżka miała sporą "głębokość": na NYSE spółek rosnących było 5,5 razy więcej niż spadających. Na Nasdaqu stosunek ten wyniósł 3,8 do 1.

Na nowojorskich parkietach niedawno rozpoczął się sezon wyników za trzeci kwartał. Analitycy spodziewają się, że podobnie jak w poprzednich dwóch kwartałach zyski spółek przypadające na indeks S&P 500 wzrosły o ok. 22 proc. rdr.

W dobrych humorach inwestorów utwierdziły raporty kwartalne kilku blue chipów. Akcje banku inwestycyjnego Morgan Stanley podrożały o 6 proc. po tym, jak zysk netto wzrósł o 20 proc. rdr. Wyższe od konsensusu okazały się także wyniki Goldman Sachs. Walory konsumenckiego potentata Johnson&Johnson podrożały o 1,4 proc. po publikacji wyników wyższych od oczekiwań analityków. O blisko 4 proc. wzrosła kapitalizacja UnitedHealth Group - także wyniki tego giganta z sektora ubezpieczeń zdrowotnych przebiły oczekiwania rynku.

Względem początku roku Dow Jones do dziś zyskał 4,4 proc. S&P 500 zarobił 5,1 proc. Ale to przeładowany technologicznymi gigantami Nasdaq zakasował konkurencję, rosnąc o blisko 11 proc. YTD.

Wyniki Netfliksa mocno powyżej oczekiwań

Wyniki trzeciego kwartału internetowej wypożyczalni filmów Netflix okazały się zdecydowaniu powyżej oczekiwań na poziomie zysku netto na akcję. Wyniósł on 89 centów wobec konsensusu w wysokości 68 centów na akcję. W efekcie w handlu pozasesyjnym akcje Netflix drożeją ponad 15 proc.

Zgodne z oczekiwaniami okazały się przychody Netflix w trzecim kwartale. Wyniosły one 4 mld USD.

W trzecim kwartale Netflix pozyskał 6,96 mln abonentów, a na czwarty kwartał spółka zakłada pozyskanie netto 9,4 mln nowych subskrybentów.

Liczba nowych abonentów na rynku amerykańskim wyniosła w ostatnim kwartale 1,09 mln, podczas gdy analitycy oczekiwali przyrostu o 674 tys.

Z kolei poza granicami USA Netflix pozyskał 5,87 mln abonentów, a rynek szacował tę liczbę na 4,46 mln. 

Bankier.pl KK/ PAP Biznes pr/

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
hawot
Więcej nie pije, idę spać. Dobranoc. Co będzie jutro dowiedz się na www.hawot.pl ,:-)
hawot
Ale walą w złotówkę. Pamiętajcie produkcja przemysłowa to słowo klucz. Dwa kwartały na minusie to recesja. :-)
hawot
Po krótkiej przerwie znów rentowności zaczynają rosnąć. Myślę że ostatnie nieoczekiwane spadki na giełdzie w USA to właśnie temu zjawisku zawdzięczamy. I słuszny jest to strach. :-) KRYZyS was dosięgnie.
hawot
Robi nam się wisielec. Osobiście wolę pin bary .
hawot
20ta 20scia i już wymiekaja,żenada nawet 2830 nie dotknęli.
hawot
DO inwestujacy01.czyli wzrosty do końca świata według ciebie czy twojej teorii bedziemy mieli? Aleeeeee kiedy będzie koniec świata??? Wróżbita hawot tobie powie . Odpłatnie, polecam. :-)
hawot
Ale swoją drogą trzeba oddać Amerykanom podnoszą stopy procentowe i się przyglądają kto się pierwszy wykolei Europa czy Chiny. Tak naprawdę muszą wykoleic chinczykow albo sami zginą, interwencja zbrojna jest narazie nie brana pod uwagę. KRYZyS blisko, wróżę odpłatnie szukam chętnych :-)
hawot
No może 2840 nie mierzyłem, na oko a potem wiecie co, coś na duże K :-)
hawot
Mogą dojść do 2830 pkt dotknąć na chwilę tj. do połowy swiecy, książkowo a potem KRYZySsss
hawot
Czarno to widzę. KRYZyS pewnym nawet złoto nie chce spadać przy tak słabym euro i takich wzrostach US.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki