REKLAMA
Tour de spółki

Wall Street: odbicie niekontynuowane

2018-10-15 22:15
publikacja
2018-10-15 22:15
fot. Brendan McDermid / FORUM

Początek nowego tygodnia nie przyniósł kontynuacji piątkowego odbicia. To nie najlepszy sygnał dla giełdowych byków. Choć przy napływających na rynek informacjach trudno było o lepszy wynik poniedziałkowej sesji na Wall Street.

Po silnych spadkach z ubiegłego tygodnia i piątkowym odbiciu poniedziałek mógł być dniem prawdy. Jeśli tak było, to posiadacze akcji raczej nie mają się z czego cieszyć. Po zaciętej walce popytu z podażą, ostatecznie górę wzięła ta druga.

/ Bankier.pl

Dow Jones stracił prawie 90 punktów, czyli 0,35%. S&P500 po spadku o 0,59% zatrzymał się na poziomie 2 750,29 pkt. I znów najmocniej poszkodowany został Nasdaq - najbardziej "rozgrzany" amerykański indeks w poniedziałek poszedł w dół o 0,88%.

Zatem październikowa korekta nabiera rumieńców, a mocno przewartościowane amerykańskie akcje zaczynają budzić obawy inwestorów. Obawy tym mocniejsze, że czar największej gospodarki świata zaczyna się rozwiewać.  Mocno rozczarowały statystyki sprzedaży detalicznej, która we wrześniu zwiększyła się o ledwie 0,1% mdm. Ekonomiści liczyli na wzrost czterokrotnie silniejszy. Ponadto w dół zrewidowane dane za sierpień.

Wygląda więc na to, że pozytywny efekt obniżki podatków zaordynowanych przez prezydenta Trumpa powoli się wyczerpuje. Natomiast koszty cały czas rosną. Według danych Departamentu Skarbu deficyt zakończonego 30 września roku fiskalnego wyniósł 779 mld dolarów i był najwyższy od 2012 roku - czyli ostatniego roku rekordowych, przeszło bilionowych deficytów Baracka Obamy.

Mimo to rynek długu pozostał niewzruszony. Rentowność 10-letnich obligacji minimalnie drgnęła w dół utrzymują się powyżej 3,15%. Dochodowość papierów 2-letnich pozostała bez zmian na wysokości niespełna 2,86%.

KK

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jendreka
Co tu się rozwodzić. Jak co roku o tej porze następuje korekta. Żeby to nie było książkowo? Raz we wrześniu raz w październiku innym razem w listopadzie. Zawsze jest to ostatni kwartał. Przecież zyski trzeba skonsumować. I żadna inna teoria nie wchodzi w grę.
open_mind
Proszę Przeczytaj aby Zrozumieć: Wersja 2,0. Skrócona Geneza o wpadnięciu świata w pierdylion-owe zadłużenie i zło bez możliwości uwolnienia się z niego bez pomocy obcych. Wpis o charakterze stałym światopoglądowym edukacyjnym, dla młodych pokoleń i nie tylko: [Zachowuj przykazania – jak powszechnie dzisiaj te święte Proszę Przeczytaj aby Zrozumieć: Wersja 2,0. Skrócona Geneza o wpadnięciu świata w pierdylion-owe zadłużenie i zło bez możliwości uwolnienia się z niego bez pomocy obcych. Wpis o charakterze stałym światopoglądowym edukacyjnym, dla młodych pokoleń i nie tylko: [Zachowuj przykazania – jak powszechnie dzisiaj te święte słowa są wyśmiewanie i totalnie ignorowane, i nie dziwmy się że świat pogrąża się w coraz większym bagnie.]

Przyszło nam żyć pod nadzorem światowej trójcy zła to znaczy, w kompletnie skorumpowanym, politycznie, oszukańczym, wyzyskującym i niewolniczym nas i przyszłe pokolenia ekonomicznie świecie zatwierdzonym przez, rządy świata śpiące w jednym łóżku z Bankierami, sterowanymi przez małą grupę światowej Koterii uważających się za naszych właścicieli i całej ziemi.
1/ Światowa Koteria steruje bankierami i mediami (w tym społecznościowymi) 2/ Banki wytyczają działania rządów! 3/ Rządy nakładają nam kaganiec postępowania który jest ukierunkowany na czerpanie korzyści i władzy dla Koterii, a nie dla naszego dobra.

Ogólnie te trzy grupy pracują pod wspólnym mianownikiem, krok po kroku przemycają kolejne kontrowersje do naszego codziennego życia w taki sposób, aby to zostało powszechnie akceptowane a my żebyśmy się do tego przyzwyczajali stopniowo i czuli się dumni z postępu świata oraz możliwości życia w złudnym świecie dobrobytu opartego o wszechobecny dług. Kompletnie nie zauważając na konia Trojańskiego jakim się posługują rozjeżdżając nasze umysły. Dokonują skłócenia i podziałów społeczeństw oraz tworzą sztuczne problemy, abyśmy byli łatwym i plastycznym tworzywem w ich rękach. (komu potrzebne są Np. non stop audycje o równości, wolności „pseudo demokracji” oraz couch s@x na co dzień) Natomiast o dobrych manierach oraz wychowaniu młodzieży na mądrych i dobrych obywateli obeznanych z tajnikami ekonomii ze świecą szukaj.

Pod słowem koteria należy rozumieć: Sorosa i mu podobnych oraz Skulls and Bones, Freemason, Grupa Bilderberg, Illuminati, oraz katolicki - Opus Dei. Termin Deep State to nazwa którą się określa zdegenerowane władze demokratyczne w USA a będące pod wpływami wymienionych.

Na płaszczyźnie zła, propagują między innymi wszelkie formy zboczenia, wynaturzenia i zachowania pod sztandarami LGBT i całą resztą sztandarowej forpoczty, ohydy i zepsucia twierdząc że to my nie jesteśmy tolerancyjni i nowocześni. (Zobaczcie wielkie marsze np. w Berlinie, Czy świat może być dumny z tego elementu uważającego się za przewodnią myśl postępu i tolerancji?)

Na niwie ekonomicznej dokonali nieodwracalnych zniszczeń z powodu ich zachłanności, poprzez:
Nadmierne pożyczanie i dodrukowywanie powodujące niekontrolowane wpadnięcie świata w spiralę zadłużenia i utratę kontroli, rozpoczęło się to praktycznie w 1913 roku. Przeskakując do roku 1971. Z powodu braku funduszy w USA na awantury wojenne, kontynuację wojny Wietnamskiej zniesiono parytet złota (Twierdzili że tymczasowo). Było ono jednym z najgorszych posunięć w historii ekonomi i ogólnie całej ludzkości.

W obecnym czasie gdzie świat brnie – tapla, się długach, niegodziwości, chaosie i arogancji jak świnia w błocie, bankom pozwala się drukować i produkować fantazyjne produkty finansowe pompując rynki i tworząc jeszcze coraz więcej długu. Powoduje to tylko zahamowanie opadającego miecza Damoklesa który i tak na nas, nasze dzieci i wnuków upadnie z jeszcze większą siłą..
System obecnie jest tak ustawiony aby wysysać kasę i demoralizować nawet jeszcze nie narodzone dzieci. To po prostu jest obrzydliwe.

Musimy się jednoczyć ponad głowami światowych mediów, które należą w większości do koteryjnego kapitału, są ich narzędziem i służą wyraźnie tym grupom. Jednocześnie spodziewamy się że zostanie odkryta przed światem prawdziwa historia zamachu „dosłownie rozstrzelanie” Johna F. Kennedy'ego – dokonanego 22 listopada 1963 na Dealey Plaza w Dallas. Która to spowoduje trzęsienie rządu i służb specjalnych USA. Dostał on dwa strzały z rożnych kierunków a ciało pospiesznie pochowano pod nadzorem służb. Koło sprawiedliwości obraca się bardzo wolno ale z systematyczna dokładnością i jego bieg dobiega mety. Życzymy powodzenia Potus QAnon.

Dodam że: Światowa koteria doskonale jest zorientowana w temacie UFO i ukrywa to przed nami, że od czasu do czasu zmuszone ono jest dokonywać ingerencji w naszym świecie z różnych powodów. Obecnie jesteśmy na moment od kolejnej interwencji „obcej mocy”. Ponieważ ludzkość poprzez wynalezienie „kamienia Filozoficznego” jakim jest dodrukowywanie Fiat Money, doprowadziła świat do globalnego chaosu. UFO conspiracy theories, Majestic 12 (or MJ-12) Program USA.
Na zakończenie skromnie dopiszę że Pentagon nie może doliczyć się 21 bilionów dolarów. Czyli razem rząd USA ma ponad 42 bilionów zadłużenia. I to jest totalny odlot w kosmos..

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki