REKLAMA

Portal Hoga.pl został dopuszczony do obrotu publicznego

2001-03-14 09:52
publikacja
2001-03-14 09:52

Hoga.pl - publiczna

ITI może mieć 33% Optimusa

Portal Hoga.pl został dopuszczony do obrotu publicznego - zadecydowała wczoraj Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. KPWiG wydała również zgodę dla Onet.pl na przeniesienie akcji Optimusa poza rynkiem regulowanym.
Hoga.pl to drugi portal internetowy, którego papiery trafiły na rynek publiczny. Jego kapitał akcyjny wynosi 2 mln zł i składa się z 2 mln papierów serii A, B, C o wartości nominalnej 1 zł każdy. Największymi udziałowcemi są PWPT Wasko sp. z o.o., posiadająca 30,35% kapitału i głosów na WZA, i Grzegorz Krajewski - 21,34% kapitału i głosów. W okresie od 20 grudnia 1999 roku do 31 lipca 2000 r. Hoga.pl osiągnęła przychody na poziomie 39 tys. zł i poniosła w tym czasie stratę w wysokości 395 tys. zł. Oprócz akcji już istniejących spółka wprowadza także 2 mln papierów serii D, które będą przedmiotem pierwszej publicznej oferty oraz 200 tys. serii E, które są częścią programu motywacyjnego dla kadry zarządzającej i pracowników. Celem oferty, jest rozwój portalu i usług internetowych oraz uruchomienie platformy wymiany informacji w ramach branży (B2B). Podmiotem wprowadzającym papiery jest Beskidzki DM, oferta zaś zostanie podzielona na transzę małych inwestorów (0,5 mln akcji) oraz dużych inwestorów (1,5 mln sztuk). Planowane terminy subskrypcji to 17-27 kwietnia 2001 roku. Spółka chce trafić na rynek podstawowy GPW.
Komisja zgodziła się na kupno przez ITI akcji zapewniających przekroczenie 33% głosów na WZA Optimusa. Ma to nastąpić do 13 września 2001 roku. Zgoda KPWiG została wydana po tym, jak BRE Bank oraz Zbigniew Jakubas podpisali z ITI aneks do listu intencyjnego, według którego sprzedadzą oni firmie ITI 1,76 mln akcji uprzywilejowanych serii A Optimusa, stanowiących 25% kapitału akcyjnego i 61,6% głosów na WZA, za 386,4 mln zł.
Ponadto Komisja nałożyła karę 30 tys. zł na Fortis Securities, 40 tys. zł na BM BPH oraz 50 tys. na COK BH za nieprawidłowości w wykonywaniu czynności maklerskich związanych z obrotem prawami majątkowymi bez stosownego zezwolenia. KPWiG wyraziła także zgodę na zmiany w statutach funduszy inwestycyjnych CA IB, Arka oraz SEB i zezwoliła na zmiany w statutach Pekao/Alliance i ABN Amro.

Adam Mielczarek
adam.mielczarek@parkiet.com.pl
Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki