REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Podlasie stało się prawdziwym eldorado dla przemytników ludzi

2021-11-20 06:46
publikacja
2021-11-20 06:46
Podlasie stało się prawdziwym eldorado dla przemytników ludzi
Podlasie stało się prawdziwym eldorado dla przemytników ludzi
/ Straż Graniczna

Województwo podlaskie stało się prawdziwym eldorado dla zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się handlem ludźmi. Do tej pory polskie służby zatrzymały prawie 300 przemytników ludzi - pisze sobotni "Super Express".

Jak podaje sobotni "SE", kryzys na polsko-białoruskiej granicy to już nie tylko dramatyczne obrazki przedstawiające migrantów rzucających kamieniami w polskich funkcjonariuszy oraz dzieci płaczące w namiotach rozstawionych koło zasieków. Gazeta zauważa, że Podlasie stało się miejscem działań zorganizowanych grup przemycających ludzi.

"Tylko wczoraj zatrzymano trzech kurierów, którzy przerzucali na Zachód migrantów. Jak mówią nam funkcjonariusze SG, nielegalni przybysze ukrywają się najczęściej w szopach, składzikach i stodołach przygranicznych gospodarstw" - czytamy.

Dziennik, powołując się na informacje podlaskiej policji, przytacza jedno ze zdarzeń, do którego doszło w Milejczycach. Tam policjanci zatrzymali volkswagena Transportera na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Autem kierował obywatel Niemiec, zaś w samochodzie było dwóch obywateli Iraku. "Jedna osoba była ukryta w schowku, a druga pod stertą ubrań" - pisze "SE" i podaje, że od początku kryzysu w województwie podlaskim zatrzymano już 283 przemytników ludzi.

mchom/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jacekdr64
Przemyt towarów i nielegalną produkcja alkoholu zawsze były ważnymi gałęziami gospodarki Podlasia.
Przy nowych możliwościach przemyt ludzi jest tylko efektem naturalnego rozwoju gospodarki regionu.
"Każdy orze jak może".
itso_widmo_bieli
nie oczerniaj mieszkańców Podlasia oni się przemytem nie zajmują
talmud
wincyj abramsow & wincyj blackhawkow........& wincyj marinsow....LMAO :):)
darius19
zamiast komentarza (dolar wlasnie sie solidnie umocnil a glupi emigranci nie chca na wschod ale prą na zachod):
"talmud2021-04-05 bravo putin bravo rosja - uczciwie przedstawione w porównaniu z "konkurencja" która urządza dla zwyklego ludu "igrzyska wyborcze" a w rzeczywistości wszystko jest kontrolowane
zamiast komentarza (dolar wlasnie sie solidnie umocnil a glupi emigranci nie chca na wschod ale prą na zachod):
"talmud2021-04-05 bravo putin bravo rosja - uczciwie przedstawione w porównaniu z "konkurencja" która urządza dla zwyklego ludu "igrzyska wyborcze" a w rzeczywistości wszystko jest kontrolowane od lat przez ta sama grupę lichwiarskich pasożytów"
"talmud2021-06-05 rosja robi/zrobiła dedolaryzacje - podważając główny "towar eksportowy" aka wyzysku - makulaturę $......podważenie zaufania, jego strata to koniec $ - każde imperium upada bo upada pieniądz"
"talmud2021-04-20 makulatura $$ to drabina która premiuje pasożytów/lichwiarzy - oni ustalają który kraj na którym jest szczeblu zmuszają do używania makulatury w handlu & kontrolują/blokują dostęp do swift (przepływ kapitału) - cala "gospodarka" upadającego bankruta polega na wymianie makulatury na realne dobra & usługi......dlatego są tak straszne nakłady na wojsko/zbrojenia żeby straszyć każdego kto chce podważać "drabinę ekonomiczna"
ravauw
Region sje rozwija, to chyba dobrze?
itso_widmo_bieli
ah wiec to dla Ciebie jest rozwój ? :D
darius19
ze "ajwaj_" jest ze swoim oplowaniem i trollowsko/bolszewickimi metodami, to juz jest oczywiste. Ale i on by mial trudnosc w wytlumaczeniu czemu to jest kierunek przemytu na zachod, a nie na wschod. Do krain wzorowych demokracji wschodnich. Ale widze tez "demeryt_69" krytykujacy wszystko i wszystkich. Musi byc ze "ajwaj_" jest ze swoim oplowaniem i trollowsko/bolszewickimi metodami, to juz jest oczywiste. Ale i on by mial trudnosc w wytlumaczeniu czemu to jest kierunek przemytu na zachod, a nie na wschod. Do krain wzorowych demokracji wschodnich. Ale widze tez "demeryt_69" krytykujacy wszystko i wszystkich. Musi byc mocno sfrustrowany gosc.
demeryt_69
Wszystkich Kurdów w Iraku, Syrii, Turcji i Iranie jest ponad 40 mln. Natomiast przy granicy polsko-białoruskiej przebywa ich obecnie ok. 4 tys. - przypadek?

demeryt_69
Kurdowie modlą się po arabsku, ale nie mówią w tym języku i często nawet go nie znają. Głównie używają aramejskiego, języka z grupy semickiej, który jest używany na Bliskim Wschodzie od 4 tys. lat - Jezus mówił po aramejsku.

demeryt_69
Jezus i liczni młodzi mężczyźni z jego otoczenia używali na co dzień języka aramejskiego, a nie hebrajskiego. Aramejski, jakim posługiwano się na terenie Palestyny posiadał swoje dialekty - galilejski oraz judejski. Różnice wynikały z religijnej separacji Żydów i Samarytan.

Powiązane: Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki