REKLAMA

Pociągi będą łączyć kursy z autobusami

2021-04-15 07:07
publikacja
2021-04-15 07:07
Pociągi będą łączyć kursy z autobusami
Pociągi będą łączyć kursy z autobusami
fot. Alla Laurent / / Shutterstock

Kolej chce współpracować z liniami autobusowymi - zapowiada czwartkowa "Rzeczpospolita". Według gazety, wszystkim ma się to opłacać - przewoźnikom poprawi frekwencję, a pasażerom przyniesie większą liczbę dogodnych połączeń.

"Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że współpracę nawiązały już PKP Intercity i PKS Polonus. Kolejowa spółka chce włączyć autobusowego przewoźnika do oferty programu Wspólny Bilet.

W ciągu najbliższych miesięcy zintegrowane zostaną dane o połączeniach, a do końca drugiego kwartału mają być połączone w jedną ścieżkę zakupy biletów na relacje prowadzone przez PKP Intercity oraz PKS Polonus w systemach sprzedaży każdego z operatorów.

Kolejnym krokiem byłoby uruchomienie wzajemnej sprzedaży biletów w kasach stacjonarnych obydwu przewoźników, a potem – wzajemnej sprzedaży przez internet.

W następnym etapie oferta Polonusa zostanie włączona do Wspólnego Biletu i Pakietu Podróżnika.

"Tam, gdzie po torach kolej nie dotrze, pasażera dowiezie przewoźnik autobusowy" – zapowiedział członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz.

W ocenie prezesa Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalskiego, "autobus nie zawsze musi stanowić konkurencję dla kolei". "W regionalnych relacjach warto robić synergie, aby część kursów była kursami dowozowymi do stacji kolejowych" – powiedział prezes TOR w rozmowie z "Rz". (PAP)

rud/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki