PiS chce wynająć gabinet premiera na nagranie spotu wyborczego

Poseł PiS Stanisław Pięta złożył wniosek komitetu wyborczego swej partii do szefa kancelarii premiera Jacka Cichockiego o wynajęcie gabinetu szefa rządu na potrzeby nakręcenia spotu wyborczego. Poseł uważa, że PiS ma do tego prawo, bo - według niego - PO nakręciła spot w KPRM.

Pięta powiedział dziennikarzom w czwartek na briefingu zorganizowanym przed kancelarią premiera, że liczy na rozpatrzenie wniosku w ciągu jednego dnia.

"Platformie wolno kręcić spoty wyborcze w pomieszczeniach kancelarii premiera. Myślę, że PiS też będzie mogło taki spot nakręcić. (...) Nie wyobrażam sobie, by PiS było dyskryminowane w urzędzie państwowym" - powiedział poseł PiS.

We wniosku napisano, że PiS chciałoby wykorzystać pomieszczenia w KPRM we wskazanym przez kancelarię terminie w ciągu dwóch tygodni. "Pomieszczeniem, które chcielibyśmy wskazać, jako optymalne z naszego punktu widzenia, jest gabinet Prezesa Rady Ministrów" - zaznaczono w piśmie.

Pięta stwierdził, że w spocie wyborczym PO przygotowanym w związku z kampanią przed majowymi wyborami do europarlamentu, w jednym z ujęć widać premiera Donalda Tuska przemawiającego przed biało-czerwonymi flagami na niebieskim tle - w podobnej scenerii Tusk wygłosił 19 marca oświadczenie na temat sytuacji na Ukrainie. "Nie ma wątpliwości, że spot PO i orędzie premiera były kręcone w tym samym budynku" - stwierdził Pięta.

W zaprezentowanym we wtorek spocie Tusk mówi m.in., że prawdziwą stawką zbliżających się wyborów "jest bezpieczeństwo Polski, dlatego są tak ważne".

Tusk przekonuje, że Polska potrzebuje stabilnej pozycji w Europie, zaufania sojuszników, silnej gospodarki oraz przewidywalnego przywództwa. "Polacy chcą niezależności energetycznej, nowoczesnej armii i państwa, które da im poczucie bezpieczeństwa" podkreślono w spocie. Film ilustrują zdjęcia ze spotkań Tuska m.in. z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

gł/ mok/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jerry m

Ten gabinet premiera tylko w jednym celu jest potrzebny. Otóż pan Jaroslaw Wielki, jedyny prawdziwy patyota po raz ostatni chce się pokazac narodowi jako przywódca. No i zapewne zaapeluje do młodych , aby nosili fryzury na prezentowany przez niego wzór. Tyle to ten pan jeszcze może, a nawet nie może, ale bardzo by chciał. Ja mogę mu wynająć taki gabinet, ale kasa z góry, bo nie wierzę w ani jedno słowo z tak m ądrych, patriotycznych ust.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~normalny

Póki co poseł może sobie wynająć gabinet w domu uciech (razem z panienkami).Te pomieszczenia obecnie mają swojego użytkownika.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

IALBGR 0,3000 25,0%
COMPERIA 4,0000 15,6%
ATLASEST 1,7900 13,3%
PATENTUS 1,2000 -9,1%
I2DEV 9,0000 -8,6%
PLAZACNTR 1,6000 -8,6%
Akcje: 110 wzrosło, 177 spadło, 74 bez zmian.
Wolumen: 27 544 731 akcji, obrót: 581 696 955 zł
Aktualizacja: 2019-10-23 17:04:57