REKLAMA

Pharmena planuje emisję akcji o wartości 1,5 mln zł

2020-10-09 10:02
publikacja
2020-10-09 10:02
Puls Biznesu

Zarząd Pharmeny planuje emisję akcji serii F o wartości 1,5 mln zł z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie. Celem emisji jest sfinansowanie badań "Proof of concept" na modelach zwierzęcych, w celu ustalenia efektywnej dawki 1-MNA jako kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2.

Pharmena podała, że zamierza w trybie subskrypcji prywatnej skierować ofertę akcji nowej emisji do spółki Pelion (wiodącego akcjonariusza), co - w ocenie Pharmeny - pozwoli na szybkie pozyskanie środków oraz zminimalizuje ryzyko niedojścia subskrypcji prywatnej do skutku albo uzyskania finansowania na poziomie niższym niż zakładany.

Zarząd spółki planuje zwołać NWZ na 5 listopada i rekomendować cenę emisyjną nie większą niż 13,10 zł. W piątek o godz. 9.57 za akcję spółki płacono na GPW 11,50 zł.

"W ocenie emitenta 1-MNA może być skuteczną terapią w leczeniu pacjentów z COVID-19, ponieważ jego zastosowanie obniża poziom TNF-alpha, a w nawiązaniu do opublikowanych badań może zmniejszać ryzyko ciężkiego przebiegu choroby oraz ryzyko zgonu u pacjentów z koronawirusem" - napisano. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki