REKLAMA

Paweł Strączyński nowym wiceprezesem Banku Pekao

2021-08-03 18:04, akt.2021-08-03 19:08
publikacja
2021-08-03 18:04
aktualizacja
2021-08-03 19:08
Paweł Strączyński nowym wiceprezesem Banku Pekao
Paweł Strączyński nowym wiceprezesem Banku Pekao
/ Tauron

Paweł Strączyński, do niedawna prezes Tauronu, został nowym wiceprezesem Banku Pekao - poinformował bank w komunikacie.

"3 sierpnia br. Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A., po przeprowadzeniu oceny odpowiedniości, powołała Pawła Strączyńskiego na funkcję wiceprezesa Zarządu Banku" - napisano. Dodano, że swoją funkcję obejmie 5 sierpnia br.

Paweł Strączyński jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył też Master of Business Administration – Executive MBA o specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem.

Od kwietnia do sierpnia 2021 roku był prezesem Tauronu. Wcześniej był wiceprezesem ds. finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna, pracował także w zarządach m.in.: Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., ZOWER Sp. z o.o., PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju i Polskiej Grupy Biogazowej.

Bank Pekao założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest wiceliderem najbardziej odpornych wśród 50 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.(PAP)

ewes/ je/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
koba2020
2/3 artykulu o Banku, przypadek ?
wrecker
Kolejna piękna pisowska kariera

Pan Paweł S.A. Strączyński od kwietnia 2021 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Tauron Polska Energia (rezygnacja z upływem dnia 4 sierpnia 2021 r.) oraz był Członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. O d lutego 2020 r. do
Kolejna piękna pisowska kariera

Pan Paweł S.A. Strączyński od kwietnia 2021 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Tauron Polska Energia (rezygnacja z upływem dnia 4 sierpnia 2021 r.) oraz był Członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. O d lutego 2020 r. do końca marca 2021 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. W okresie od listopada 2018 r. do lutego 2020 r. był Wiceprezesem Zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła S .A.). Od kwietnia 2018 r. do stycznia 2019 r. sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu ZOWER Sp. z o.o. (spółka z grupy PGE Energia Ciepła S.A.). 2017 Od lutego r. do kwietnia 2018 r. był członkiem zarządu PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A., a w okresi e od maja 2016 r. do września 2017 r. piastował funkcję Członka Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w JastrzębiuZdroju.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki