REKLAMA

Zwolennicy Bielana mają nową partię

2021-03-24 07:05
publikacja
2021-03-24 07:05
Zwolennicy Bielana mają nową partię
Zwolennicy Bielana mają nową partię
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W cieniu sporu w Porozumieniu sąd zarejestrował ugrupowanie nieformalnie związane z jednym ze skłóconych liderów - pisze środowa "Rzeczpospolita". Chodzi - jak czytamy - o Partię Republikańską, sympatyzującą z Adamem Bielanem.

"Rz" przypomina, że proces rejestracji Partii Republikańskiej ruszył w 2017 r. z inicjatywy działaczy dzisiejszego Porozumienia. "Wówczas partia Jarosława Gowina nazywała się Polska Razem i nawiązywała współpracę ze Stowarzyszeniem +Republikanie+. W związku z tym rozważała zmianę nazwy właśnie na Partię Republikańską. Wokół nazwy zrobił się jednak duży szum. Powstanie Partii Republikańskiej ogłosiły też równolegle posłanki Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska, zasiadające dziś w klubie PiS. Partia posłanek zresztą powstała, a z czasem została wykreślona z ewidencji" - pisze dziennik.

Jak dodaje, Polska Razem ostatecznie przekształciła się w Porozumienie. "A wniosek o powołanie nowego ugrupowania, złożony przez troje działaczy Stowarzyszenia +Republikanie+, sympatyzujących z partią Gowina, wciąż znajdował się w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Ostatecznie wpisał on Partię Republikańską do rejestru 7 stycznia" - twierdzi "Rzeczpospolita".

Wiceprezesem Partii Republikańskiej jest Monika Baran, która nie ukrywa, że czuje się zawiedziona Gowinem. "Ostatnie decyzje Gowina wypchnęły wszystkich konserwatywnych polityków poza jego środowisko – podkreśla w rozmowie z "Rz". "Również nasi rozmówcy z otoczenia Adama Bielana mówią, że można uznać Partię Republikańską za sympatyzującą z tym właśnie liderem" - podkreśla dziennik. (PAP)

mkr/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
anty12
HAHAHAHAH Bielan koryto forever :D
vonmisses
A czy kandydata na prezydenta Rzeszowa też już mają? Oby! Na razie Zjednoczona Prawica ma tylko trzech! To zdecydowanie zbyt mało! Bielan, do dzieła!
volksempfanger
Lepiej jak jest więcej :)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki