PSL chce zasady "złotówka za złotówkę" przy programie 500+

PSL zamierza zgłosić poprawkę do rządowego projektu ustawy "Rodzina 500 plus", która pomoże rodzinom minimalnie przekraczającym próg dochodowy.

Beata Szydło składa w Sejmie ustawę z programem 500+
Beata Szydło składa w Sejmie ustawę z programem 500+ (fot. Krystian Maj / FORUM)

Zgłosimy poprawkę "złotówka za złotówkę" do rządowego projektu ustawy 500 plus - zapowiada PSL. Jakub Stefaniak, rzecznik klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, powiedział IAR, że chodzi o niedopuszczenie do sytuacji w której niewielkie przekroczenie progu dochodowego uniemożliwi przyznanie rodzinie 500 złotych na dziecko.

"Jest to zasada, która umożliwi realną pomoc matkom, które przekroczą próg dochodowy np. o 50 zł. Wtedy otrzymają nie 500, ale 450 złotych wsparcia" - wyjaśnił rzecznik PSL.

Rząd przyjął program Rodzina 500 Plus w poniedziałek. Jeszcze tego samego dnia projekt trafił do Sejmu. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się na posiedzeniu, które rozpoczyna się 9. lutego.

IAR/D.Zaczek

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~qsxwert

nieodpłatna edukacja w tym wyprawka, internat/ bursa/ stancja bezpłatna stołówka, również podstawowa odzież dla dziecka w szkole to byłby sposób zapewnienia rodziców że dziecko to nie tylko koszty i ciężar, taki system pozwoliłby na wyrwanie dzieciaków z patologii czy zwykłej biedy która nie pozwala mu na zdobycie wykształcenia i lepsze życie. niestety gotówkę ludzie przeznaczą na bieżące życie i dzieciak właściwie nic nie zyska.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~jola

PSL nie ma nic do powiedzenia,dba tylko o rolników,to oni wykazują niskie dochody,płacą grosze na KRUS,są na naszym garnuszku,czas z tym skończyć

! Odpowiedz
2 4 ~bankster

A może by zamiast 500+ z podatku bankowego obniżyć VAT 23% do 20%?

! Odpowiedz
1 7 ~endi

lub jeszcze lepiej - powrócić do zerowej stawki VAT na żywność jak było kiedyś

! Odpowiedz
2 4 ~Bożena

Myślę, że są sprawy na które należy spojrzeć szerzej i dalej niż tylko przez pryzmat grubości własnego portfela. Dobra przyszłość tych dzieci to także Janusz Twoja przyszłość. Myślę, że założenia programu nie są doskonałe ale w dobrym kierunku !!! Mam jedno dziecko, na które nigdy nie dostałam nawet 1 złotówki państwowych pieniędzy. I już nigdy w myśl rządowej ustawy, nie dostanę, mimo, że dalej się uczy, ale skończyło 18 lat. Nie mam o to żalu. Od czegoś trzeba zacząć !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 1 ~Vegas89

PSL ma duuuzo racji w tej kwestii, Pan Kamysz naprawdę ma dobre intencje w moim odczuciu...

! Odpowiedz
14 7 ~Bożena

Uważam, że dolny próg dochodu 800/1200 zł na osobę powinien zostać rozsądnie podwyższony. Ponadto należy koniecznie wprowadzić górny próg dochodowy !!! Państwa nie stać na finansowanie ludzi bogatych. Apelowanie do bogatych o nie korzystanie z zapisów ustawy jest żenujące ! To powinno regulować prawo a nie czyjaś dobra wola. Panie/Panowie posłowie proszę o poprawkę do projektu rządowej ustawy !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~Janusz_Bożeny

To bogaci/klasa średnia zapłaci za tą ustawę, więc dlaczego mają nie brać? Sam gdybym miał dzieci to bym wziął, dlatego ze to moje pieniądze które mi zabrano.

! Odpowiedz
0 1 ~BBB

Za to bogatych, których stać na finansowanie państwa nie stać na DODATKOWE finansowanie biednych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne