REKLAMA
NA ŻYWO

PSL chce zasady "złotówka za złotówkę" przy programie 500+

2016-02-03 15:04
publikacja
2016-02-03 15:04

PSL zamierza zgłosić poprawkę do rządowego projektu ustawy "Rodzina 500 plus", która pomoże rodzinom minimalnie przekraczającym próg dochodowy.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Zgłosimy poprawkę "złotówka za złotówkę" do rządowego projektu ustawy 500 plus - zapowiada PSL. Jakub Stefaniak, rzecznik klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, powiedział IAR, że chodzi o niedopuszczenie do sytuacji w której niewielkie przekroczenie progu dochodowego uniemożliwi przyznanie rodzinie 500 złotych na dziecko.

"Jest to zasada, która umożliwi realną pomoc matkom, które przekroczą próg dochodowy np. o 50 zł. Wtedy otrzymają nie 500, ale 450 złotych wsparcia" - wyjaśnił rzecznik PSL.

Rząd przyjął program Rodzina 500 Plus w poniedziałek. Jeszcze tego samego dnia projekt trafił do Sejmu. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się na posiedzeniu, które rozpoczyna się 9. lutego.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

IAR/D.Zaczek

Źródło:IAR
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~qsxwert
nieodpłatna edukacja w tym wyprawka, internat/ bursa/ stancja bezpłatna stołówka, również podstawowa odzież dla dziecka w szkole to byłby sposób zapewnienia rodziców że dziecko to nie tylko koszty i ciężar, taki system pozwoliłby na wyrwanie dzieciaków z patologii czy zwykłej biedy która nie pozwala mu na zdobycie wykształcenia i nieodpłatna edukacja w tym wyprawka, internat/ bursa/ stancja bezpłatna stołówka, również podstawowa odzież dla dziecka w szkole to byłby sposób zapewnienia rodziców że dziecko to nie tylko koszty i ciężar, taki system pozwoliłby na wyrwanie dzieciaków z patologii czy zwykłej biedy która nie pozwala mu na zdobycie wykształcenia i lepsze życie. niestety gotówkę ludzie przeznaczą na bieżące życie i dzieciak właściwie nic nie zyska.
~jola
PSL nie ma nic do powiedzenia,dba tylko o rolników,to oni wykazują niskie dochody,płacą grosze na KRUS,są na naszym garnuszku,czas z tym skończyć
~bankster
A może by zamiast 500+ z podatku bankowego obniżyć VAT 23% do 20%?
~endi
lub jeszcze lepiej - powrócić do zerowej stawki VAT na żywność jak było kiedyś
~Bożena
Myślę, że są sprawy na które należy spojrzeć szerzej i dalej niż tylko przez pryzmat grubości własnego portfela. Dobra przyszłość tych dzieci to także Janusz Twoja przyszłość. Myślę, że założenia programu nie są doskonałe ale w dobrym kierunku !!! Mam jedno dziecko, na które nigdy nie dostałam nawet 1 złotówki państwowych pieniędzy.Myślę, że są sprawy na które należy spojrzeć szerzej i dalej niż tylko przez pryzmat grubości własnego portfela. Dobra przyszłość tych dzieci to także Janusz Twoja przyszłość. Myślę, że założenia programu nie są doskonałe ale w dobrym kierunku !!! Mam jedno dziecko, na które nigdy nie dostałam nawet 1 złotówki państwowych pieniędzy. I już nigdy w myśl rządowej ustawy, nie dostanę, mimo, że dalej się uczy, ale skończyło 18 lat. Nie mam o to żalu. Od czegoś trzeba zacząć !!!
~Vegas89
PSL ma duuuzo racji w tej kwestii, Pan Kamysz naprawdę ma dobre intencje w moim odczuciu...
~Bożena
Uważam, że dolny próg dochodu 800/1200 zł na osobę powinien zostać rozsądnie podwyższony. Ponadto należy koniecznie wprowadzić górny próg dochodowy !!! Państwa nie stać na finansowanie ludzi bogatych. Apelowanie do bogatych o nie korzystanie z zapisów ustawy jest żenujące ! To powinno regulować prawo a nie czyjaś dobra wola. Panie/Panowie Uważam, że dolny próg dochodu 800/1200 zł na osobę powinien zostać rozsądnie podwyższony. Ponadto należy koniecznie wprowadzić górny próg dochodowy !!! Państwa nie stać na finansowanie ludzi bogatych. Apelowanie do bogatych o nie korzystanie z zapisów ustawy jest żenujące ! To powinno regulować prawo a nie czyjaś dobra wola. Panie/Panowie posłowie proszę o poprawkę do projektu rządowej ustawy !!!
~Janusz_Bożeny
To bogaci/klasa średnia zapłaci za tą ustawę, więc dlaczego mają nie brać? Sam gdybym miał dzieci to bym wziął, dlatego ze to moje pieniądze które mi zabrano.
~BBB
Za to bogatych, których stać na finansowanie państwa nie stać na DODATKOWE finansowanie biednych.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki