REKLAMA

Osobliwa przeszłość wspólnika Roberta Lewandowskiego

2020-09-28 08:13
publikacja
2020-09-28 08:13
fot. Michael Dalder / FORUM

Biznesowy partner piłkarza Roberta Lewandowskiego w firmie, która dostała ponad 40 mln zł dotacji z PARP, był w przeszłości karany m.in. za wyłudzanie kredytów i… posiadanie bomb - pisze w poniedziałek "Puls Biznesu".

Gazeta pisze o firmie Nowe Mazury 8, która z trzema innymi podmiotami w konsorcjum zaczyna w Giżycku budowę kompleksu turystycznego Wodny Świat. Projekt, składający się m.in. z restauracji na wodzie i przystani dla łodzi, ma kosztować 71,7 mln zł, z czego 40,7 mln zł stanowi unijna dotacja, przyznana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Dziennik podaje, że Nowe Mazury 8 to spółka komandytowa, jej komandytariuszami są Robert Lewandowski, wspólnik najlepszego polskiego piłkarza w firmie deweloperskiej LS Investments Wojciech Stradowski, znany warszawski deweloper Jacek Koziński oraz Paweł Petrusewicz. Ten ostatni - czytamy w "Pulsie Biznesu" - to posiadacz gospodarstwa rolnego i fermy drobiu oraz biznesmen prowadzący na Mazurach restauracje i smażalnie ryb. Był wielokrotnie skazywany prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata.

Według gazety, w styczniu 2006 r. Petrusiewicz został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia m.in. za posiadanie i sprzedaż lub detonację "przyrządów wybuchowych w postaci bomby ze zdalnie sterowanym zapalnikiem" i nielegalne posiadanie broni w postaci kuszy mechanicznej i aż 957 sztuk różnej amunicji.

Rzeczniczka prasowa Roberta Lewandowskiego, Monika Bondarowicz nie odpowiedziała na pytania "Pulsu Biznesu" m.in. o to, od kiedy Robert Lewandowski zna się z Pawłem Petrusewiczem, kto go namówił na inwestycję w Wodny Świat, a także czy i jeśli tak, to od kiedy najlepszy polski piłkarz wiedział o prawomocnych wyrokach swego wspólnika. W oświadczeniu napisała, że zainteresowanie inwestycją w Giżycku zbiega się w czasie z "agresywnymi działaniami dyskredytującymi, jakie podjął i prowadzi Pan Cezary Kucharski". Jak zauważa gazeta, chodzi zapewne o sprawę pozwu na 39 mln zł, jaki były wspólnik i menedżer Roberta Lewandowskiego wytoczył mu w związku oskarżeniami o wydrenowanie wspólnej spółki RL Management.(PAP)

kmz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
demeryt_69
Od ponad 2 lat Lewandowska ma półki w każdym Kauflandzie pod hasłem "Foods by Ann", na nich np. paczkowane, cienko krojone, smażone ziemniaki (tzw. czipsy) po jedynie 4,49 zł za 50 gramów!
szczecinianin
Panie Robercie z pana pieniędzmi to nie potrzebuje Pan takiego wspólnika ,chyba że dla Pana tylko forsa ma znaczenie.
Szkoda by było bo odnoszę wrażenie ,że nie pasuje Pan do takiego towarzystwa.
innowierca
To nie tak. On nie pasuje do wizerunku ktory sobie tworzy razem z mediami. Przeciez pilkarze-sportowcy dzieciom trujace zywnosc w postaci chipsow potrafia reklamowac. Dyskwalifikacja.
bool odpowiada innowierca
dla mnie też jest niezrozumiałe, że lewy reklamuje colę, pewnie sam jej nie pije, ale kasa jest najważniejsza a nie promowanie zdrowego trybu życia
wonsz
Ale jak to, nie pasuje? Czasy, gdy sport był zajęciem dżentelmenów i ludzi honoru, skończyły się ze 100 lat temu. Zawodowy sportowiec najlepszy w swojej dziedzinie i zarabiający miliony pasuje mi do towarzystwa kryminalistów, oszustów, nastoletnich prostytutek czy pralni brudnych pieniędzy wręcz idealnie - zobaczymy, Ale jak to, nie pasuje? Czasy, gdy sport był zajęciem dżentelmenów i ludzi honoru, skończyły się ze 100 lat temu. Zawodowy sportowiec najlepszy w swojej dziedzinie i zarabiający miliony pasuje mi do towarzystwa kryminalistów, oszustów, nastoletnich prostytutek czy pralni brudnych pieniędzy wręcz idealnie - zobaczymy, ile zostanie z legendy Lewego, jak się skończy gruntowne prześwietlanie jego osoby przez prasę i sądy. Może się wybroni całkowicie, może dostanie jakiś wyrok i będzie dalej robił swoje (jak Messi), może skończy w rynsztoku jak Armstrong, nie mam pojęcia. Wiem tyle, że osobiście na jego uczciwość postawiłbym tyle, co na uczciwość Messiego, Armstronga czy gwiazd Juventusu Turyn z sezonów 2004-2006 ;)
innowierca odpowiada wonsz
No tak. Ale zeby media przestaly robic z takich ludzi cos w stylu bohaterow. Czy to trzeba wszedzie ludziom wciskac jak by ten pilkarz to byl artykul pierwszej potrzeby.
wonsz odpowiada innowierca
A czemu mają przestać? Media chcą zarobić tak samo, jak koksiarz udający sportowca. A zarabia się na dwóch rzeczach w tej branży - na kreowaniu celebrytów oraz na mieszaniu ich z błotem. A małżeństwo Lewych można sprzedać każdemu - nastoletniemu chłopakowi, emerytowi, co się wychował na Orłach Górskiego, kobiecie A czemu mają przestać? Media chcą zarobić tak samo, jak koksiarz udający sportowca. A zarabia się na dwóch rzeczach w tej branży - na kreowaniu celebrytów oraz na mieszaniu ich z błotem. A małżeństwo Lewych można sprzedać każdemu - nastoletniemu chłopakowi, emerytowi, co się wychował na Orłach Górskiego, kobiecie w każdym wieku, co chce mieć figurę "jak Ania", narodowcowi, który może i na co dzień piłki nożnej nie ogląda, ale serce mu mocniej bije, jak Lewy wyciąga flagę po finale Ligi Mistrzów (WTF?! Niemiecki klub grał z francuskim, gdzie tam miejsce na symbole narodowe? No ale kogo to obchodzi, grunt to się sprzedać każdej możliwej publice...) i internacjonałowi, który na jego przykładzie wygłosi referat o korzyściach "dla każdego z nas" płynących z integracji europejskiej i perspektywach, jakie daje praca dla Niemca. Słowem - czyjej lodówki byś nie otworzył, tam Lewandowski z małżonką. Nasza duma narodowa, jak husaria i CD Projekt. Żyła złota dla wszystkich - oprócz tych biednych frajerów, co płacą po 200 zł za koszulkę czy 5 zł za paczuszkę prozdrowotnych chipsów.
londonern
Panuje wsrod ludzi dosc powszechne przekonanie (moze jest tego jakas socjologiczna nazwa), ze jesli ktos jest znany tudziez bogaty - pilkarz, aktor, piosenkarz cos powie / zrobi to jest to madre czy tez robi sens.
Natomiast czesc z tych ludzi jest po prostu niezbyt inteligentna i jedyne co potrafia to kopac dobrze pilke, udawac
Panuje wsrod ludzi dosc powszechne przekonanie (moze jest tego jakas socjologiczna nazwa), ze jesli ktos jest znany tudziez bogaty - pilkarz, aktor, piosenkarz cos powie / zrobi to jest to madre czy tez robi sens.
Natomiast czesc z tych ludzi jest po prostu niezbyt inteligentna i jedyne co potrafia to kopac dobrze pilke, udawac innych ludzi badz spiewac. A potem zdziwienie, ze taki Bobek kreci lody na podatkach lub z kryminalistami, Cruise i Travolta sa w kosciele scjentologicznym, a Paltrow sprzedaje magiczne amulety na wszystko.
Bobek powinien pamietac, ze w Niemczech do pierdla poszedl wiceprezes Bayernu Monachium wiec i on moze w pewnym momencie sie tam znalezc, jesli przegnie za mocno.
demeryt_69
Co łączy opisanych powyżej ludzi? Pochodzenie etniczne - szalom :)
uczen_manueli_g
Ha,ha,ha... mało, ciągle mało. Czas na ciemną strefę. Tam ogromne zyski i nazwisko nietykalne.

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki