Orange Polska zapowiada przełomowy rok [Wykres dnia]

2019-02-21 08:50
publikacja
2019-02-21 08:50
fot. REUTERS/Toby Melville / FORUM

Orange Polska – czyli dawna Telekomunikacja Polska – liczy, że w 2019 roku odnotuje wzrost przychodów. Jeśli tak się stanie, będzie to pierwszy wzrost sprzedaży od 13 lat.

W środę wieczorem Orange Polska opublikowała wyniki za czwarty kwartał, które na poziomie EBITDA (czyli zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację) okazały się lepsze od rynkowego konsensusu. W całym 2018 roku „Pomarańczowi” odnotowali 11,1 mld złotych przychodów (według MSR15) i prawie 2,9 mld zł EBITDA.

/ Bankier.pl

Poziom przychodów był więc o 2,5% niższy niż rok wcześniej. I nie ma w tym nic sensacyjnego. Analitycy od lat mają nadzieję, że już ten rok (albo następny) przyniesie odwrócenie trendu malejącej sprzedaży Orange Polska. I za każdym razem optymiści zostają z zawiedzionymi nadziejami. Bowiem ostatni wzrost przychodów w skali roku telekomunikacyjny gigant odnotował... w 2006 r. Orange od lat jest więc kurczącym się biznesem pomimo rosnącego rynku przesyłu danych.

Jednakże rok 2019 ma być dla spółki przełomowy. W prezentacji dla inwestorów zarząd Orange Polska zapowiada pierwszy od 13 lat wzrost przychodów! I to jest oficjalna prognoza dla rynku, czyli coś więcej niż tylko pobożne życzenia kierownictwa firmy. Zarząd zostanie z niej rozliczony przez akcjonariuszy.

/ Orange Polska. Prezentacja dla inwestorów.

Mimo oczekiwanego przełomu Orange Polska nie planuje powrotu do wypłacania dywidendy. Telekomunikacyjna spółka, która kiedyś słynęła z hojnych i regularnych wypłat dla akcjonariuszy, dwa lata temu ogłosiła, że nie wypłaci dywidendy za 2016 rok. Dla inwestorów z GPW był to wówczas koniec pewnej epoki.

KK

Źródło:
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wykres dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki