REKLAMA

Orange Polska obserwuje zainteresowanie projektem FiberCo

2020-10-29 12:44
publikacja
2020-10-29 12:44
fot. REUTERS/Toby Melville / FORUM

Orange Polska, który 10 dni temu wysłał memorandum informacyjne FiberCo, obserwuje zainteresowane tym projektem - poinformował podczas prezentacji dla analityków członek zarządu ds. finansowych, spółki Jacek Kunicki.

"Rozmawiamy na dwóch frontach, z jednej strony z funduszami private equity, z drugiej strony z bankami, które mają finansować ten projekt. Jest zainteresowanie w chwili obecnej" - powiedział Kunicki.

Grupa Orange poinformowała w czwartek rano, że spodziewa niewiążących ofert na polskie FiberCo w połowie listopada.

Z prezentacji grupy wynika, że w połowie 2021 roku zakładane jest podpisane umowy z potencjalnym inwestorem, a uruchomienie projektu ma nastąpić w drugiej połowie 2021 roku.

Orange Polska rozpoczął w sierpniu przegląd opcji w celu potencjalnego utworzenia partnerstwa przy budowie sieci światłowodowej przez współkontrolowany podmiot (FiberCo).

Jak wówczas podano, spółka rozpoczęła przegląd, "biorąc pod uwagę duży potencjał rynkowy, zainteresowanie dalszą budową sieci światłowodowej w Polsce oraz potencjał do wygenerowania dużej wartości dla spółki".

Główne parametry przeglądu obejmują stworzenie wehikułu o roboczej nazwie FiberCo w celu budowy sieci dostępowej FTTH do około 1,7 miliona gospodarstw domowych w Polsce, skoncentrowanej głównie w obszarach bez istniejącej infrastruktury szybkiego Internetu i wniesienie przez Orange Polska do FiberCo łączy obejmujących około 0,6 miliona gospodarstw domowych będących obecnie w zasięgu sieci FTTH (zakłada się, że obejmowałyby one dostępem hurtowym około 0,15 miliona klientów).

Spółka podała, że FiberCo działałaby jako sieć otwarta dla Orange Polska oraz innych operatorów, a Orange Polska operowałby jako główny partner dla FiberCo w zakresie budowy i utrzymania sieci oraz dostarczania usług. Ponadto, spółka przewiduje sprzedaż inwestorowi współkontrolującego udziału w FiberCo.

Orange Polska podkreślał, że parametry mają wstępny charakter i mogą ulec zmianie w ciągu procesu. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki