REKLAMA

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2022-07-12 14:17
publikacja
2022-07-12 14:17

Spółki MaxtelFx Bank, Tenset Ltd z siedzibą w Londynie, Tenset SHPK z siedzibą w Tiranie zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała KNF we wtorkowym komunikacie.

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
fot. Robert Gardzinski / / FORUM

Komisja wyjaśniła, że w przypadku MaxtelFx Bank działającego za pośrednictwem strony internetowej maxtelfx.com zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa "określonego w art. 171 ust. 2 Prawo bankowe (polegającego na prowadzeniu działalności zarobkowej, przy użyciu w nazwie jednostki organizacyjnej niebędącej bankiem do określenia jej działalności i reklamy wyrazu +bank+)" zostało skierowane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodano, że również do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Urząd KNF skierował zawiadomienie wobec Tenset Ltd z siedzibą w Londynie i Tenset SHPK z siedzibą w Tiranie działającymi za pośrednictwem stron internetowych: tenset.io oraz tenset.io/pl o podejrzeniu popełnienia przestępstwa "określonego w art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (polegającego na prowadzeniu bez zezwolenia działalności inwestycyjnej)".

Lista ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
inwestor.pl
A gdzie ZUS? Czy ten podmiot nie spełnia warunków piramidy finansowej?
zops
Zbyt wiele nowych podmiotów pojawia się w tym bałaganie covidowym i wojennym. Tu Arabia Saudyjska ty Anglia tu rafineria gdańska.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki