CI Games: Nowa cześć gry "Sniper" sprzedaje się na Steam lepiej niż poprzednia

2019-11-29 09:28
publikacja
2019-11-29 09:28

Nowa cześć serii gier "Sniper" sprzedaje się na platformie Steam lepiej od poprzedniej, natomiast sprzedaż cyfrowa na konsolach jest niższa - podał producent gier, CI Games, w raporcie kwartalnym.

/ fot. CI Games / youtube.com

Nowa gra CI Games, "Sniper Ghost Warrior Contracts", zadebiutowała 22 listopada na konsolach Xbox, PlayStation i komputerach PC.

"Największym kanałem dystrybucji cyfrowej dla spółki jest Steam i ten sam trend widoczny jest w przypadku 'Sniper Ghost Warrior Contracts'. Najnowsza gra w tym kanale sprzedaje się lepiej niż poprzednia część biorąc pod uwagę dzienną sprzedaż od dnia premiery do dnia 27.11.2019 (porównanie analogicznych okresów po premierach obu gier - PAP)" - napisano w raporcie.

"Największą różnicą jest fakt, że po pierwszych dwóch dniach od premiery, kiedy sprzedaż była największa, krzywa dziennej sprzedaży najnowszej gry na Steam wypłaszcza się w stosunku do malejącej dziennej sprzedaży poprzedniej części serii w okresie porównawczym od jego premiery" - dodano.

Spółka oceniła ponadto, że obecny okres sprzedaży jest dużo bardziej konkurencyjny niż w przypadku "Sniper Ghost Warrior 3", ze względu na promocje na platformie Steam związane z tygodniem poprzedzającym tzw. Black Friday. Steam to największa platforma dystrybucji cyfrowej gier na komputery PC.

CI Games podało, że pierwsze dane sprzedażowe z platform cyfrowych dotyczących konsol pokazują, że sprzedaż ilościowa jest niższa od sprzedaży poprzedniej części gry w serii.

"Natomiast tak jak w przypadku platformy Steam, dzienna sprzedaż SGWC utrzymuje się w ostatnich dniach na podobnym poziomie" - dodano.

Do globalnej dystrybucji na nośnikach fizycznych trafiło około 380 tys. egzemplarzy gry.

"W zdecydowanej większości jest to nakład gier przeznaczonych na konsole" - napisano.

W raporcie podano, że obecnie zespół deweloperski prowadzi prace nad trybem multiplayer "SGWC", który planowany jest do wydania w grudniu. Spółka ocenia, że nowa funkcjonalność wpłynie na zwiększenie sprzedaży gry.

CI Games podało w piątek wyniki za trzeci kwartał.

Strata netto wyniosła 2,9 mln zł wobec 1,9 mln zł straty rok wcześniej, a przychody były stabilne rdr i wyniosły 4,4 mln zł. Przychody były wygenerowane głównie przez sprzedaż wcześniejszych gier z serii "Sniper Ghost Warrior" oraz "Lords of the Fallen".

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły minus 1 mln zł wobec 2,2 mln zł dodatnich przepływów przed rokiem. Wydatki na prace rozwojowe sięgnęły 4,6 mln zł zł i były związane z produkcją gry "Sniper Ghost Warrior Contracts".

Kurs akcji spółki o godz. 9.20 rośnie o 0,6 proc. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki