REKLAMA
ZAPISY

Nordea przejmuje litewski oddział Kredyt Banku

2004-06-03 11:14
publikacja
2004-06-03 11:14
Nordea przejmuje litewski oddział Kredyt Banku, powiększając w ten sposób swoją sieć i obroty w głównych miastach na Litwie. Zakup ten jest kontynuacją strategii Nordea zakładającej stworzenie sieci oddziałów obejmujących wszystkie główne miasta w regionie Morza Bałtyckiego.

Nordea i Kredyt Bank S.A. podpisały umowę ramową dotyczącą przejęcia Oddziału Kredyt Banku w Wilnie. Dzięki tej umowie, stan posiadania Nordea powiększy się z jednej centrali i oddziału w Wilnie do siedmiu oddziałów w głównych miastach na Litwie, tj. Kowno, Kłajpeda oraz Panevežys. Transakcja zostanie zrealizowana latem tego roku.

Właścicielem Kredyt Bank S.A. O/Wilno jest Kredyt Bank S.A. w Polsce. Był on pierwszym zagranicznym bankiem, który otworzył placówkę na Litwie. Swoją działalność w tym kraju rozpoczął w 1997 r. Obecnie posiada na Litwie sześć oddziałów obsługujących 2700 klientów, przy aktywach wartych ogółem 118 mln euro (dane na 1 maja 2004 r.).

Bank Nordea rozpoczął swoją działalność na Litwie w 2000 r. Nordea ma na Litwie 5500 klientów oraz aktywa warte w sumie 251 mln euro (dane na 1 maja 2004 r.). Nordea stawia głównie na pozyskanie firm skandynawskich, poszukujących wsparcia ze strony partnera finansowego posiadającego specjalistyczną wiedzę na temat rynków skandynawskich oraz rynków regionu Morza Bałtyckiego. Nordea koncentruje się również na dużych lokalnych klientach korporacyjnych. Posiadając 25-procentowy udział w rynku klientów skandynawskich oraz dużych lokalnych klientów instytucjonalnych, Nordea jest jednym z czołowych banków obsługujących firmy na Litwie.

Planowany zakup jest kontynuacją strategii Nordea zakładającej stworzenie silnej pozycji rynkowej w regionie Morza Bałtyckiego, tzn. w Polsce, Estonii, na Łotwie i Litwie. Nordea posiada w sumie 79 oddziałów i zatrudnia łącznie 1497 pracowników w Polsce i w krajach nadbałtyckich.
Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Kupuj, trzymaj, sprzedaj. Rekomendacje dla akcji z GPW 28/2026
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Morze Bałtyckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki