Nie będzie połączenia ARR z ARiMR?

Prawdopodobnie nie będzie zapowiadanego połączenia Agencji Rynku Rolnego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. Dodał, że decyzja w tej sprawie zapadnie niedługo.

Dotychczasowe analizy ekonomiczne nie wykazują żadnych efektów połączenia tych dwóch agencji - wyjaśnił minister Kalemba. Jak dodał, dotychczasowa analiza pokazała, że takie połączenie nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Ponadto spowodowałoby olbrzymi i niepotrzebny chaos. Według Stanisława Kalemby, nie ma obecnie potrzeby łączenia tych dwóch instytucji. Minister zwraca też uwagę na koszty, jakie trzeba by ponieść w związku z modernizacją systemów informatycznych oraz zmianą zajmowanych do tej pory lokali.

Zdaniem ministra rolnictwa, pracę agencji można poprawić bez ich łączenia, na przykład poprzez ograniczenie liczby etatów. Stanisław Kalemba podkreśla, że obecnie nie wiadomo nawet, jakie zadania będą miały agencje w przyszłości w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Stanisław Kalemba zaznacza też, że nie ma przepisów unijnych, które mówiłyby, że może istnieć tylko jedna agencja.

Pomysł połączenia agencji zapowiedział poprzedni minister rolnictwa Marek Sawicki.

Agencja Rynku Rolnego zajmuje się między skupem interwencyjnym, realizcją dopłat do eksportu oraz programami pomocy żywnościowej "Szklanka mleka" oraz "Owoce w szkole". Z kolei do zadań Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa należy wypłata dopłat bezpośrednich dla rolników.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Tomasz Dziedzic/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ada

he he, dobre, nie będzie, i kropka ... stanowiska pewnie są potrzebne znajomym i rodzinie ... dlatego połączenie nie ma dla nich sensu ekonomicznego ... kabaret ...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil