REKLAMA

"Newsweek" o luksusowych wczasach Piotra Dudy

2015-09-07 06:47
publikacja
2015-09-07 06:47
"Newsweek" o luksusowych wczasach Piotra Dudy
"Newsweek" o luksusowych wczasach Piotra Dudy
fot. JAN BIELECKI / / EastNews

Luksusowy apartament prawie za darmo, jedzenie i alkohol na koszt hotelu, a przy wyjeździe kartony z rybami w bagażniku. Tak według "Newsweeka" w związkowym hotelu "Bałtyk" w Kołobrzegu wypoczywał szef "Solidarności" Piotr Duda.

fot. / / Newsweek

Gazeta dotarła do 10 świadków jego wizyt i zapewnia, że dysponuje ich pisemnymi oświadczeniami. Mają oni być gotowi powtórzyć to, o czym mówili przed sądem.

Lider "Solidarności" korzystać miał z apartamentu, w którym noc kosztuje 1300 złotych. On jednak nie płacił w ogóle lub jedynie 85 złotych. Tyle bowiem wynosi stawka za pobyt służbowy. Jak podaje "Newsweek", Duda nie płacił też za jedzenie i alkohol, które przynoszone mu były do pokoju. Nie płacił też za zabiegi odnowy biologicznej. Przy wyjeździe pracownicy hotelu mieli mu do samochodu wkładać kilogramy ryb, za które także nie płacił.

Na specjalne traktowanie miał też liczyć pies szefa "Solidarności". Dla yorka przygotowano ręczniki z wyhaftowanym imieniem zwierzęcia i miski z napisami w złotym kolorze.

Związkowiec nie czekał na dzisiejszą publikację i już wczoraj opublikował na stronie internetowej "Solidarności" oświadczenie, w którym nie szczędził ostrych słów "Newsweekowi". Pisze, że tygodnik dołączył do grona brukowców, jest gazetą partyjną Platformy Obywatelskiej, a coraz więcej publikacji w nim umieszczanych można określić mianem "dziennikarskiej nekrofilii". Krytykuje również redaktora naczelnego gazety Tomasza Lisa, zarzucając mu pogoń za tanią sensacją i wskazując, że z jednej strony prowadzi on "wyjątkowo stronniczy" program w TVP, a z drugiej przyjmuje "świecidełka" od obecnej władzy. Według Piotra Dudy, artykuł został napisany "na zamówienie", a jego głównym celem jest podważenie wiarygodności i zaufania do "Solidarności".

"Solidarność" poda Newsweek do sądu - zapowiada rzecznik związku Marek Lewandowski. Rzecznik zarzucił "Newsweekowi" stronniczość. Jego zdaniem gazeta ta jest prorządowa i atakuje wszystkich, których można powiązać z opcją antyrządową. Dodał, że przed październikowymi wyborami wszystkie środowiska walczą o poparcie. "Taka jest naszym zdaniem intencja tej publikacji" - powiedział Lewandowski.

Rzecznik "Solidarności" zapowiada, że do zarzutów zawartych w artykule przewodniczący Solidarności Piotr Duda odniesie się jutro konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 11. Pojawią się wtedy szefowie związku, spółka zarządzająca nadmorskim ośrodkiem i prawnicy.

Więcej na ten temat - w "Newsweeku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Newsweek"/vey/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (90)

dodaj komentarz
~rocznik51
A co w tym dziwnego,pracowałem w energetyce, którego jeden z zakładów miał luksusową willę w górach i też za małe pieniądze jako pracownik pławiłem się w luksusie ,inni poza resortu musieli grubo płacić i co w tym dziwnego.A Prezydent za jakie pieniądze wypoczywa w ośrodkach rządowych.My obywatele za to płacimy.A co w tym dziwnego,pracowałem w energetyce, którego jeden z zakładów miał luksusową willę w górach i też za małe pieniądze jako pracownik pławiłem się w luksusie ,inni poza resortu musieli grubo płacić i co w tym dziwnego.A Prezydent za jakie pieniądze wypoczywa w ośrodkach rządowych.My obywatele za to płacimy.A za Dudę płacą członkowie związku i chwała im za to,a co Lisowi żal dupę ściska .
~incitatus
Chodzą słuchy że to nieślubny brat prezydenta, może stąd te przywileje
~plazowicz
Swoją drogą Lis mógłby też choć raz napisać o napuchniętych z głodu Komorowskim z małżonką,
~realpolish
Na kolana przed nim psi narodzie ...Ale pobytu nie dementuje... czyli prawda
~hampel
Najmniej stronniczy są TV Republika, Gazeta Polsla. ( to ironia info dla Pisuarow)). Nawet w Korei Pn media są bardziej obiektywne od tych "mediów ". Czytaj ścieków.
~uczciwy
widzę że prawda w oczy kole przeszanowne grono pasożytów
jer65
Stare ubeckie metody ciągle w modzie , jak ktoś niewygodny trzeba zaatakować jego prywatność , ile żre , co ma , a może w rodzinie ma pijaka lub złodzieja .
~FUZJA
lis z newsweekiem to tak stronnicze media ze widze ich jako spadajace gwiazdy , nie ma co kupowac tej gazety a programow lis juz nie ogladam bo to zenada , a dawno mial pajacyk szanse zostac nawet prezydentem naszego kraju , zeszedl na psy , szkoda
~Joahimek
Pokażcie mi jednego uczciwego w tym kraju (oprócz mnie)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki