REKLAMA

Neumann: służbie zdrowia nie braknie pieniędzy

2013-06-21 08:42
publikacja
2013-06-21 08:42

Wpływy ze składek zdrowotnych są o prawie 400 milionów złotych niższe, niż planowano. Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zapewniał jednak w radiowej Trójce, że działanie służby zdrowia nie jest zagrożone, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia ma duże rezerwy.

Neumann przyznał, że dyrektywa unijna, pozwalająca na leczenie za granicą, może być dużym obciążeniem dla NFZ-tu. Resort zdrowia przygotowuje więc rozporządzenie określające, które procedury medyczne Fundusz będzie refundował. Zdaniem Neumanna, prace nad rozporządzeniem potrwają dłuższy czas.

5 absurdów służby zdrowia» 5 absurdów służby zdrowia
Mówiąc o wykrytym niedawno procederze podawania antybiotyków zwierzętom hodowlanym wiceminister wyraził opinię, że nie ma potrzeby powoływania nowej agencji, kontrolującej żywność. Trzeba się natomiast zastanowić, jak monitorować cały proces jej produkcji.

Sławomir Neumann, który jest też posłem Platformy Obywatelskiej, powiedział, że jest przeciwko dopuszczeniu uboju rytualnego. Klub PO jest podzielony w tej sprawie. Sejmowe głosowanie, planowane na dzisiaj, przełożono na lipiec. Neumann powiedział, że rozumie swoich kolegów, którzy są za legalizacją uboju rytualnego, ale ważniejsze są racje humanitarne. Dodał, że choć jest wiceministrem, to jako poseł chce głosować zgodnie ze swoim przekonaniem. Neumann nie wykluczył, że sejmowa komisja ponownie zajmie się projektem ustawy w tej sprawie.

Sławomir Neumann przyznał, że PO musi się uderzyć w piersi po błędach, popełnionych przez byłego prezydenta Elbląga. Wybory nowego prezydenta odbędą się pojutrze. Neumann dodał, że tego rodzaju wybory są zawsze trudniejsze dla partii rządzącej.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Trójka/Siekaj/sk

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~szarak
Czy Pan Neumann diagnozuje się i leczy w POZ ? Jak macie tyle kasy to dlaczego są 6-12 miesięczne kolejki do specjalisty ? Ile zarabia poseł miesięcznie i za co konkretnie ? Ile zarabia urzędas z NFZ i za co konkretnie ?
Ten co bredzi o wilii jest pewnie z NFZ i dostaje "od łebka" za ustrzelonego kontraktowca...
~rt
Dokładnie i ten co bredzi o willi i ten .....Neumann chyba nigdy nie był w państwowym szpitalu ze swoim dzieckiem i nie czekał na SOR-e 6 godzin na przyjęcie w warunkach uwłaczających godności wszystkim - pacjentom, lekarzom i każdemu kto tam wszedł. Ci palanci nigdy też nie czekali z dzieckiem na operacje 6-12 miesięcy kiedy operację Dokładnie i ten co bredzi o willi i ten .....Neumann chyba nigdy nie był w państwowym szpitalu ze swoim dzieckiem i nie czekał na SOR-e 6 godzin na przyjęcie w warunkach uwłaczających godności wszystkim - pacjentom, lekarzom i każdemu kto tam wszedł. Ci palanci nigdy też nie czekali z dzieckiem na operacje 6-12 miesięcy kiedy operację trzeba robić już a każdy tylko wzrusza ramionami i sugeruje prywatne załatwienie sprawy bo na pewno będzie szybciej - widomo za kasę jak się zapłaci 5 tyś zł to wszystko można.
~fasd
też uważam że oni dostają wystarczająco dużo. a to że kradną ile wlezie na nowe wille dla siebie.. to trzeba ukrucić wreszcie

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki