Nadzorca sądowy postanowił o umorzeniu postępowania układowego Ursusa

2019-08-22 18:36
publikacja
2019-08-22 18:36

Nadzorca sądowy postanowił o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec Ursusa - podała spółka w komunikacie. W odrębnym komunikacie Ursus poinformował, że Sąd Rejonowy Lublin-Wschód odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego wobec spółki zależnej Ursus Bus.

/ Ursus

"Wyżej wymienione nieprawomocne postanowienie (o umorzeniu postępowania - PAP), po jego doręczeniu do spółki, zostanie zaskarżone i zostaną podjęte wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji" - napisano w komunikacie.

Od listopada 2018 roku Ursus prowadzi przyspieszone postępowanie układowe.

Zgodnie z ustawą Prawo Restrukturyzacyjne, sąd może umorzyć przyspieszone postępowanie układowe w przypadku stwierdzenia, że: suma wierzytelności spornych uprawniających do głosowania nad układem przekracza 15 proc. sumy wierzytelności, dłużnik utracił zdolność do bieżącego zaspokajania m.in. kosztów postępowania i zobowiązań powstałych po jego otwarciu lub stwierdzenia braku realnych możliwości przywrócenia dłużnikowi zdolności do wykonywania zobowiązań.

Na postanowienie o umorzeniu postępowania przysługuje zażalenie, które należy wnieść w terminie dwóch tygodni.

Jak podał Ursus w drugim czwartkowym komunikacie, zarząd Ursus Bus przygotowuje nowy wniosek restrukturyzacyjny ze względu na "nowe pozytywne okoliczności dla przyszłego funkcjonowania" spółki. Na początku lipca Ursus poinformował o odrzuceniu przez sąd pierwszego wniosku Ursus Bus o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

Ursus posiada 77 proc. akcji Ursus Bus. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jes
Spółka pięknie wydojona przez służby a winnych nie ma.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki