Na hazard przeznaczamy 233 zł rocznie

2017-07-06 09:20
publikacja
2017-07-06 09:20

233 zł - tyle średnio przeznaczamy na gry losowe lub loterie w ciągu roku, a wygrywamy najczęściej o połowę mniej. Polacy wybierają gry z Totalizatora Sportowego - przede wszystkim Lotto, zdrapki i inne gry liczbowe, jak Multi Multi czy Keno. Wielką wygraną określamy na ok. 5 miliony złotych. Na co przeznaczylibyśmy zdobyte pieniądze?

Polacy rzadko szukają szczęścia w grach na pieniądze w internecie, w kasynach czy na automatach do gier. Zaledwie 2 proc. zapytanych przez Centrum Badań Opinii Publicznych respondentów bierze udział w zakładach bukmacherskich. 

/ fot. Krzysztof Zuczkowski / FORUM

Hazard - ile wygrywamy

Jak podaje CBOS, statystyczny Polak przeznaczył 223 złote na gry hazardowe, a wygrał przeciętnie około 103 złote. Gry na pieniądze zdecydowanie bardziej interesują mężczyzn, dlatego też przeznaczają oni większe sumy na hazard niż kobiety. Mężczyźni wydają średnio 342 złote w ciągu roku, a wygrywają 152 złote, kobiety natomiast wydają 86 zł, a wygrywają ok. 48 złotych. 

Mimo że niewielu Polaków deklaruje, że korzysta z automatów do gier, czy gra w kasynie poza internetem, to tam zostawia jednak najwięcej pieniędzy. Jednoręki bandyta pochłania średnio 3611,26 złotych, ruletka czy poker - 4680,95 zł, a kasyna internetowe 1691,7 złote. 

/ CBOS

Najwyższe wygrane deklarują Polacy korzystający z automatów do gier, kasyn internetowych oraz ci, którzy biorą udział w zakładach bukmacherskich. 

Wielka wygrana i planowane wydatki 

Jak wynika z badania CBOS, każdy inaczej definiuje wysokość "wielkiej wygranej". Uśredniona kwota to 4 915 947 złotych, jednak satysfakcjonujące byłyby dla nas sumy od 800 tys. do miliona złotych (tak odpowiedziało 28 proc. respondentów), a 21 proc. Polaków wskazało przedział 20 tys. do 100 tys. złotych.

Niemal wszyscy pytani wiedzieli, na co przeznaczą zdobyte pieniądze. Kupno/budowa domu, mieszkania, wsparcie finansowe potomstwa, inwestycje i podróże to główne cele wygranych. Co ciekawe - spłatę kredytu, hipoteki lub długów wskazało jedynie 7 proc. Polaków, a z lokaty bankowej skorzystałoby 5 proc. pytanych.  

/ CBOS

Jak podaje CBOS, kobiety dwukrotnie częściej były skłonne przeznaczyć pieniądze na wsparcie potomstwa oraz wydać wolne środki na remont domu i mieszkania. Młodsi respondenci najczęściej wybierali kupno mieszkania, a najstarsi (pow. 65. roku życia) przeznaczaliby wygraną głównie na cele charytatywne. 

WSZ

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jakubbiesiad
bez sensu grac w takie gry.. automaty to nastawione oszustwo na ktorym ludzie traca naprawde duze pieniadze. Najlepiej zagrac wlasnie u legalnych bukmacherów . Zagrac mozna za drobne sumy jezeli ktos sie interesuje sportem , pilka nozna,zuzlem , tenisem czymkolwiek to mozna sprobowac obstawic sobie np te symboliczne 20 zl i zobaczyc bez sensu grac w takie gry.. automaty to nastawione oszustwo na ktorym ludzie traca naprawde duze pieniadze. Najlepiej zagrac wlasnie u legalnych bukmacherów . Zagrac mozna za drobne sumy jezeli ktos sie interesuje sportem , pilka nozna,zuzlem , tenisem czymkolwiek to mozna sprobowac obstawic sobie np te symboliczne 20 zl i zobaczyc :) przesylam wam strone gdzie zobaczycie LEGALNYCH BUKMACHERÓW bez zadnych haczykow prosze http://zakladypo1lipca.pl/
agentromek
Sporo. Ja w takie gry to nie gram. Ja już coś to tylko w konkursach udział biorę. Na instagramie np. dużo różnych jest. W tym tygodniu KFC organizuje. Już tematyczna fotka poszła do nich i czekam na rozstrzygnięcie do niedzieli. Może na urlop akurat wycieczka będzie bo planów nie mam.
adrian4
Sam lubię obstawić u bukmachera parę groszy. Nie widze w tym nic złego. A jak ktoś nie wie jak to zrobić, to niech poczyta na http://lepszykurs.pl/ . Wązne żeby grać u legalnych bukmacherów.
1as
233 zł/ rok, i to jest ten głośny do niedawna problem hazardu???
autor_widmo
nie o grosze 233zl ale chodzilo o 3600 z automatow, tak zeby z nich miec kase bo ona nie trafiala do panstwa, kasyna mają, internet załatwiony, teraz zaklady bukmaherskie ogarna bo to pralnia kasy (wyplaty > wplaty)
1as odpowiada autor_widmo
Właśnie te automaty to jest super pralnia, nikt tego nie zweryfikuje i taki kiosk 777 wykazuje milionowe zyski, a tam nikt nie wchodzi. Można wyprać kase z prochów itp.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki