REKLAMA

Na Wall Street strachu przed Trumpem nie widać

2016-11-09 16:00
publikacja
2016-11-09 16:00
Na Wall Street strachu przed Trumpem nie widać
Na Wall Street strachu przed Trumpem nie widać
/ YAY Foto

Gwałtowne nocne spadki na kontraktach nie znalazły przełożenia na początek pierwszej powyborczej sesji w Stanach Zjednoczonych. Na Wall Street wprawdzie obserwowano spadki, jednak były one niewielkie i stopniowo ustępowały zieleni.

Rynkowego strachu przed prezydentem Trumpem wystarczyło w środę ledwie na kilka godzin. Wprawdzie w nocy gwałtownie tracił dolar, Nikkei osunął się o 5,4%, a kontrakty na S&P500 zniżkowały o 5%, Kolejne godziny przynosiły jednak uspokojenie nastrojów i nim sesja na Wall Street zdążyła wystartować dolar znajdował się już ponad kreską.

fot. Adam Torchała / / Bankier.pl

Blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia notowane były także indeksy w USA. Chwilę po otwarciu przeważała czerwień, jednak już po 30 minutach główne indeksy zieleniły się. Spojrzenie na same tylko notowania S&P500 mogłoby stworzyć wrażenie, że decyzja Amerykanów została przyjęta przez rynek jak najbardziej neutralnie. Indeks umacnia się obecnie o 0,04%. Podobny wynik notuje Dow Jones, nieco słabiej prezentuje się tracący 0,2% Nasdaq. 

Na amerykańskiej giełdzie znaleźć można branże, które na zwycięstwo Donalda Trumpa zareagowały entuzjastycznie. To przede wszystkim spółki związane z budowlanką. Wielkie plany infrastrukturalne ciągną w górę notowania firm takich jak np. US Steel (+16%). Dobrze radzą sobie również spółki związane z prywatnymi więzieniami - np. akcje GEO Group umacniają się o 17%.

W składzie Dow Jones najmocniej - o ponad 7% - rosną notowania Caterpillara i Pfizera. Blisko 3% zyskują akcje Goldmana oraz JP Morgana. Najgorzej z kolei wypadają papiery Coca Coli, P&G oraz Travelers. Pierwsza ze spółek traci 1,6%, dwie ostatnie ponad 2%.

Coraz lepiej wygląda również sytuacja na europejskich parkietach. Tuż przed godziną 16 CAC notowany jest ponad kreską, DAX traci ledwie 0,01%, a WIG20 znajduje się 0,5% na minusie. Po gwałtownych spadkach z początku sesji nie ma więc już większego śladu.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~Polo
Słuchajcie, czy ktoś widział komentatora o ksywce plutarch? Chyba zapadł się pod ziemię, a tak rzucał kopiejkami na prawo i lewo ...
~KIMDZONGTUSK
skończyły mu się
~Bumsie
Przynajmniej pierwsza dama super bedzie no i Ivanka tez niczego sobie:)
~wswswswsw
"Dobrze radzą sobie również spółki związane z prywatnymi więzieniami" - podoba mi sie... kurde jak mozna takie cos w polsce rozkrecic ?
~xyz
Co obchodzi bankierów, kto rządzi? Nadzorują i tworzą pieniądz, przez co mają bezpośrednią kontrole nad rządem, prawem i naszym życiem.
~Realista
Lewaccy komentatorzy znów wykiwali lemingów.
~aaw
Dzisiejszy wykres kursu złota i nie tylko, wygląda tak jak by to Trump był faworytem. Strach przed jego przegraną początkowe zepchnął kurs,ale po ogłoszeniu wyników wszystko wróciło do normy,hehe.Bangsterka jak nic.
~Paweł
Dziennikarkę z nadania Pieńkowską powinni kopnąć tak w zadek za te komentarze przed i powyborcze że powinno ja boleć jeszcze długo. Jak można tak manipulować - dzisiaj rano mówiła o pikującej giełdzie w USA. Analogicznie jak w Polsce Kopacz miała się wyprowadzić tak zobaczymy czy te wszystkie braty młodsze w wierze wybiorą Dziennikarkę z nadania Pieńkowską powinni kopnąć tak w zadek za te komentarze przed i powyborcze że powinno ja boleć jeszcze długo. Jak można tak manipulować - dzisiaj rano mówiła o pikującej giełdzie w USA. Analogicznie jak w Polsce Kopacz miała się wyprowadzić tak zobaczymy czy te wszystkie braty młodsze w wierze wybiorą wyprowadzkę.
~haL
Dziennikarze sami nakręcają panikę i dziwią się jak się to nie sprawdza.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki