Morawiecki: Rząd będzie pokrywał lwią część kosztów termomodernizacji

Rząd w całości, bądź w lwiej części będzie finansować program termomodernizacji budynków w Polsce - powiedział w sobotę w Nowym Mieście nad Pilicą premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że rząd na ten cel chce wydać blisko 30 mld zł.

Morawiecki po sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy w Warszawie, odwiedził Grójec, a późnym popołudniem przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Nowego Miasta nad Pilicą.

Premier wskazał, że jednym z problemów z jakim chce walczyć rząd, jest kwestia zanieczyszczenia powietrza - o którym jak mówił - przypominamy sobie w sezonie grzewczym od jesieni do wiosny.

"My w najbliższych 10 latach przeznaczymy prawie 30 mld zł (na termomodernizację domów - PAP). To gigantyczne kwota na ocieplenie domów" - zaznaczył szef rządu.

Morawiecki zapowiedział, że rząd będzie chciał finansować tę termomodernizację "w całości, bądź w ogromnej lwiej części".

Szef rządu dodał, że pomoc państwa ma być skierowana głównie do osób niezamożnych, których nie stać na ocieplenie domu, czy wymianę pieca grzewczego na bardziej ekologiczny. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 silvio_gesell

Jak to się ma do wspólnot mieszkaniowych które ciułają na ocieplenie ścian kamienicy?

! Odpowiedz