REKLAMA

Modelka Bar Refaeli skazana za uchylanie się od płacenia podatków

2020-09-13 15:51
publikacja
2020-09-13 15:51
Modelka Bar Refaeli skazana za uchylanie się od płacenia podatków
Modelka Bar Refaeli skazana za uchylanie się od płacenia podatków
fot. Persona Stars / / ZUMA Press

Sąd w Izraelu w niedzielę skazał modelkę Bar Refaeli na dziewięć miesięcy prac społecznych, a jej matkę na 16 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia podatków.

Bar Refaeli oraz jej matka Cipi w lipcu zostały uznane za winne uchylania się od zapłacenia ok. 7,2 mln dolarów podatków od dochodów. Modelka i prezenterka telewizyjna przyznała się do przestępstw podatkowych w ramach ugody.

Obrona utrzymywała, że Refaeli nie musiała deklarować wysokości dochodów z zagranicy w latach 2009-2012, bo w tym czasie mieszkała poza Izraelem i była zwolniona z płacenia wszelkich podatków w tym kraju. Prokuratorzy twierdzili jednak, że w tym czasie mieszkała w luksusowych domach w Izraelu wynajmowanych przez jej matkę i innych krewnych, żeby ukryć to, że modelka przebywa w kraju.

Prawnicy Refaeli powiedzieli, że z ugody wynika, iż nie uchylała się ona celowo od płacenia podatków.

Matka modelki, która była również jej agentką, została oskarżona o niezgłoszenie dochodów, uchylanie się od płacenia podatków i pomaganie drugiej osobie w uchylaniu się od płacenia podatków. W akcie oskarżenia stwierdzono, że podpisała umowy najmu dla swojej córki pod nazwiskami innych członków rodziny i nie zadeklarowała własnych dochodów jako agentki córki.

Sąd poinformował, że Bar ma wykonywać prace społeczne przez pięć dni w tygodniu w położonym niedaleko Tel Awiwu ośrodku dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Cipi ma trafić do więzienia 21 września.

Obie skazane zostały też ukarane grzywnami w wysokości 2,5 mln szekli (ok. 2,7 mln zł). Gazeta "Haarec" podała, że prawdopodobnie zapłacą władzom około 25 mln szekli (ok. 27 mln zł), w tym odsetki.

kib/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
uczen_manueli_g
Kobiety w Izraelu mają obowiązek iść do wojska na dwa lata a ta cwaniara zrobiła oficjalne małżeństwo z przyjacielem rodziny /ale to ukartowane było/ i się wywinęła z tego koszmaru.
znawca_inwestor
a co nas to obchodzi? Innych ciekawszych tematów nie ma?
demeryt_69
Wiesz kto jest właścicielem bankier.pl?

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki