REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Mirosław Kochalski ma chrapkę na PTU?

2006-10-10 07:18
publikacja
2006-10-10 07:18
Ciech, którym kieruje Mirosław Kochalski, zaufany premiera i prezydenta, stara się odzyskać kontrolę nad Polskim Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Problem w tym, że towarzystwo, lokujące się w pierwszej dziesiątce ubezpieczycieli w Polsce, zostało opanowane przez twarze znane z poprzedniej ekipy, również rządowej - pisze "Puls Biznesu".

Marek Czerski, stojący na czele Polskiego Towarzystwa Reasekuracji, deklaruje przyjście z odsieczą, ale - jak pisze "Puls Biznesu" - może się okazać, że to za mało, by zwyciężyć.

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma czterech udziałowców: grupę Ciech, Polskie Towarzystwo Reasekuracji, Matrix.pl oraz lnvestę. Te dwie ostatnie firmy - według dziennika - są kontrolowane przez układ lewicowy.

"Puls Biznesu" przypomina również, że zapisy statutu ubezpieczeniowej spółki zostały zatwierdzone jeszcze przez lewicową radę nadzorczą. A zgodnie z nim, wszystkie uchwały na Walnym Zgromadzeniu (w tym wnioski o odwołanie kogokolwiek z Rady Nadzorczej) zapadają większością trzech czwartych głosów.

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

iar/PulsBiznesu/dj
Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~AlkorTradeSystem
http://ats.free.pl

Budując system postawiłem na jego uniwersalność. Istnieją systemy, które są idealne na wzrosty, spadki lub konsolidacje. Ja chciałem napisać system, który będzie na tyle dobry, że będzie się sprawdzał w każdych warunkach rynkowych. Dlatego jego wyniki nie są być może porażające – gwarantują jednak,
http://ats.free.pl

Budując system postawiłem na jego uniwersalność. Istnieją systemy, które są idealne na wzrosty, spadki lub konsolidacje. Ja chciałem napisać system, który będzie na tyle dobry, że będzie się sprawdzał w każdych warunkach rynkowych. Dlatego jego wyniki nie są być może porażające – gwarantują jednak, opierając się na danych historycznych – określoną stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału. Potwierdzają to symulacje na danych historycznych. W szczególności zwracam uwagę na rok 2006, w którym na początku mieliśmy do czynienia z silnym wzrostem na majowe szczyty, potem równie silny spadek do pułapu 2500 pkt., a ostatecznie konsolidacje trwającą po dziś dzień (październik 2006).
Nie miałem zamiaru sztucznie „podkręcać” jego wyników, dlatego nie uciekam od prezentowania strat, jakie system w określonych okresach czasu przynosił. Postawiłem na wiarygodność, która w przypadku mechanicznych systemów jest najważniejsza (oprócz zysków oczywiście :) ).
System był optymalizowany na służbowej maszynie (sic!) wyposażonej w procka 2x3,2Ghz i 4GB RAMu na pokładzie. Dzięki temu mogłem wykonać miliardy symulacji i przeliczeń oraz dopasować setki parametrów, indeksów, trendów, notowań skorelowanych kursów walut, surowców itd. itp. W końcu wybrałem najlepsze, a jednocześnie najmniej skomplikowane formuły i zbudowałem system. Optymalizację systemu wykonywałem mając na uwadze zasadę, że liczba parametrów i wskaźników jest odwrotnie proporcjonalna do efektywności systemu w przyszłości. Doświadczeni gracze z pewnością wiedzą, że nadmierna optymalizacja (dążenie do maksymalnie wysokiej stopy zwrotu) powoduje małe prawdopodobieństwo osiągnięcia choćby przybliżonych zysków w przyszłości.
Najważniejsze informacje o ATS:
System oparty jest na danych godzinowych. Dodatkowo korzysta z trendów, które daje się zaobserwować na danych dziennych. Dzięki temu jest odporny na chwilowe wahania i fałszywe wybicia. System generuje w tygodniu średnio od 1 do 3 sygnałów. Nie ma nic wspólnego z Day Tradingiem (wykańczającym zresztą :) ).

http://ats.free.pl
~kato
regulamin rady nadzorczej nie moze naruszac zywotnych interesow udziałowców !!!---skierować wniosek do rady z propozycja poprawienia punktu dotyczacego powoływania/ odwoływania członka RN w przypadku zlekcewazenia sugestii udziałowca/udziałowców, zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie i odwołac całą radę zarzucajac jej, że interes regulamin rady nadzorczej nie moze naruszac zywotnych interesow udziałowców !!!---skierować wniosek do rady z propozycja poprawienia punktu dotyczacego powoływania/ odwoływania członka RN w przypadku zlekcewazenia sugestii udziałowca/udziałowców, zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie i odwołac całą radę zarzucajac jej, że interes partykularny członków RN narusza interesy udziałowców/udziałowca---to wszystko

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki