REKLAMA

Mercator Medical szacuje stratę netto w IV kwartale na około 49,2 mln zł

2023-02-01 08:52
publikacja
2023-02-01 08:52

Mercator Medical szacuje stratę netto w czwartym kwartale 2022 roku na około 49,2 mln zł wobec 4,9 mln zł zysku netto rok wcześniej - poinformował w komunikacie producent rękawic medycznych.

Skonsolidowane przychody Mercator Medical ze sprzedaży w czwartym kwartale wyniosły 110,8 mln zł, wobec 278,3 mln zł w czwartym kwartale 2021 r. oraz 138,9 mln zł w III kwartale 2022 r.

Skonsolidowany wynik EBITDA w czwartym kwartale był ujemny i wyniósł około -35,9 mln zł, wobec 4,7 mln zł w IV kwartale 2021 r. oraz 8 mln zł w III kwartale 2022 r.

Spółka podała, że kolejny kwartał mierzyła się z trudną sytuacją na globalnym rynku rękawic jednorazowych, co przełożyło się na kolejny okres niższych przychodów oraz powtarzalnych wyników finansowych.

"Dekoniunktura na rynku rękawic jednorazowych niestety wydłuża się, a w czwartym kwartale, w przeciwieństwie do trzeciego, nie odnotowaliśmy pozytywnych zdarzeń jednorazowych na działalności operacyjnej, nie zanotowaliśmy również pozytywnego salda działalności finansowej" - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym Monika Żyznowska, wiceprezes spółki.

"Jednocześnie sytuacja rynkowa była jeszcze bardziej wymagająca. Cierpliwie czekamy na stabilizację globalnego rynku rękawic i ustalenie nowej równowagi popytowo-podażowej, dzięki której producenci i dystrybutorzy tego asortymentu będą mogli generować satysfakcjonujące marże" - dodała.

Grupa Mercator Medical posiadała szacunkowo na koniec grudnia 2022 roku 413,8 mln zł gotówki netto i innych aktywów finansowych.

Grupa podała, że prowadzi obecnie testy na utratę wartości aktywów, zgodnie z obowiązującymi regulacjami i w związku ze zmianami w otoczeniu biznesowym.

Finalne wyniki finansowe czwartego kwartału znajdą się w raporcie okresowym za rok 2022, którego publikacja zaplanowana jest na 28 kwietnia.(PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki