REKLAMA

Kurs euro znów poniżej 4,70 zł. RPP wesprze złotego?

2022-07-04 10:00
publikacja
2022-07-04 10:00
Kurs euro znów poniżej 4,70 zł. RPP wesprze złotego?
Kurs euro znów poniżej 4,70 zł. RPP wesprze złotego?
fot. lukeylukas7 / / Shutterstock

W czwartek RPP ogłosi decyzję o podwyżce stóp procentowych, a prawdopodobnie w piątek głos zabierze prezes Adam Glapiński. Działania i słowa przedstawicieli polskiego banku centralnego będą miały wpływ na notowania złotego.

W piątek po południu kurs euro zawrócił z 4,71 zł do 4,68 zł i w poniedziałek przed 10:00 oscyluje w okolicach 4,69 zł. Za dolara płaci się na rynku forex 4,50 zł, za franka: 4,695 zł, a za funta: 5,45 zł.

Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

Analitycy zwracają uwagę, że w tym tygodniu kluczowa dla notowań złotego będzie postawa przedstawicieli polskiego banku centralnego. W czwartek odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, a zapewne w piątek - konferencja prasowa prezesa NBP Adama Glapińskiego. 'Rynki zakładają, że w obliczu regularnie rosnącej inflacji oraz wysokiego deficytu na rachunku bieżącym RPP wesprze złotego odpowiednią podwyżką stóp" - komentują ekonomiści Santander Bank Polska.

"Kurs EUR/PLN rozpoczyna nowy tydzień nieco poniżej poziomu 4,70, oczekując przede wszystkim na wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (czwartek) oraz prawdopodobną konferencję prezesa Narodowego Banku Polskiego w piątek. Skala lipcowej podwyżki kosztu pieniądza obok najnowszych prognoz makroekonomicznych może być kluczowa dla kierunku notowań polskich aktywów" - zauważają analitycy Banku Millennium.

Zwracają oni także uwagę na mniejszą płynność na rynkach finansowych, która jest dziś efektem nieobecności Amerykanów świętujących Dzień Niepodległości.

MKa

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (13)

dodaj komentarz
osiemgwiazd
W którym kantorze w Berlinie wymieniają euro za 3 złote? Nigdzie tego śmiecia pisowskiego nie chcą, a w jedynum kantorze przy dworcu ZOO kurs był wczoraj 6,00 za jedno euro.
somatico
Mówia ze w Niemczech wymieniają 1 euro na 3 złotówki a u nas w kantorach i bankach chcą prawie 5 zł ! Przecież to jawna kradzież !!!
daniel_1
Jaki kurs?
W Polsce z dnia na dzień mogą byc takie pomysły przegłosowane w nocy przez sejm, że inwestorom się nie śniło!!!
Huśtawką trzęsie Glapa i prezes.
Zero konkretów i kolejne dosypywanie nadrukowanej kasy musi się skończyć, że € będzie na jesień po 5 zł.
daniel_1
PS
Podobnie robił ryży tylko cicho siedział i nie ogłaszał publicznie ile kradnie.,,dla Niemców
osiemgwiazd odpowiada daniel_1
Kradł? A zostawił państwo uporządkowane, bez inflacji i niskim długiem publicznym. URM za Tuska kosztował 100 mln złotych rocznie. Dolar był po 2,90 -3 pln. Za Kaczyńskiego URM kosztuje miliard, dług publiczny 2 miliardy, dolar 4,50 PLN.
karbinadel
Hokus pokus, i znów powyżej 4,70. Wina Gowina?
tb2
Tak, wesprze na 1 dzień jak będzie 100pb lub więcej.
hfast
zmieńcie tytuł na: kurs euro w drodze do 3 zł
ketevan
Jest poniżej 3, wieszczysz trend wzrostowy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki