Kurs Venture Capital Poland wzrósł podczas debiutu na NewConnect

2011-07-05 11:46
publikacja
2011-07-05 11:46

05.07. Warszawa (PAP) - Kurs akcji Venture Capital Poland, spółki zajmującej się działalnością inwestycyjną, wzrósł na otwarciu podczas debiutu na rynku NewConnect o 33,64 proc. do 2,94 zł.

W prywatnej ofercie akcji spółka pozyskała 2,7 mln zł.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje w spółki portfelowe. 1,4 mln zł VCP zainwestuje w Atos BH; 0,5 mln zł w Revitum oraz 0,16 mln zł w spółkę Stacja Narciarska Kicarz.

Venture Capital Poland pozostałe środki z emisji chce przeznaczyć na zakup kolejnej spółki. VCP planuje zdywersyfikować portfel inwestując w branżę IT.

VCP jest spółką inwestycyjną obecną na rynku od stycznia 2010. VCP finansuje rozwój spółek portfelowych oraz oferuje wsparcie we wczesnych etapach, ze szczególnym uwzględnieniem przekazywania know-how w zakresie zarządzania i budowy wartości przedsiębiorstwa.

Spółka inwestuje w wyselekcjonowane przez Komitet Inwestycyjny podmioty niepubliczne działające w różnych branżach. Obecnie w jej portfelu znajdują się Atos Bh Sp.z.o.o., Revitum Sp.z.o.o., Stacja Narciarska Kicarz Sp. z o.o. oraz Green Arrow Energy S.A. (PAP)

pel/ jtt/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki