Kto przejmie fotoradary straży miejskiej?

Nie były lubiane, ale były skuteczne. Z dnia na dzień zostały wyłączone i zafoliowane. Co czeka blisko 400 fotoradarów straży miejskiej?

(fot. Fotomag/MPAimages.com / FORUM)

Te "przydrożne maszynki do robienia pieniędzy" - jak nazywali je ich przeciwnicy - od 12 lat rejestrowały najczęstsze i najłatwiejsze do wykrycia wykroczenia drogowe. Fotoradarów przybywało z roku na rok.- pisze "Gazeta Wyborcza".

W 2014 r. łącza wartość mandatów wystawionych przez straże miejskie, głównie z fotoradarów, wyniosła 130 mln zł. W wielu gminach stały się głównym źródłem dochodów.

Jednak po raporcie NIK, który wykazał, że wiele z fotoradarów było wykorzystywanych niezgodnie z prawem, ich liczba spadła o połowę - z 800 do 400. W lipcu ub. r. Sejm pozbawił straż miejską prawa do fotoradarów. Obecnie ich los jest niejasny. Policja i Inspekcja Transportu Drogowego nie palą się do ich przejęcia. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gabi

ja jak dostaje zdjecie z tego szitu to korzystam z portalu punkciki.com i mam problem z glowy ;)

! Odpowiedz
0 0 ~zez

Niedoróbka ustawodawcy - Sejm powinien z góry, ustawowo zdecydować o przejęciu tych fotoradarów przez Policję, może za jakąś rekompensatą dla gmin, choć niekoniecznie, bo jestem święcie przekonany że fotoradary gmin już "zarobiły na siebie"

! Odpowiedz
3 1 ~Eryk

Wogóle pora już na policję po co komu potrzebni ? Rozdać broń jak w USA i niech każdy robi tu porządek przecież Polak taki mądry że nikomu krzywda się nie stanie

! Odpowiedz
10 3 ~Boss

Teraz pora na alkomaty, ktorymi policja terroryzuje i wyzyskuje biednych kierowcow....paranoja. Fotoradary staly sie ofiarą swojej skuteczności, bo bezlitośnie egzekwoja przepsisy....

! Odpowiedz
0 0 ~autor

Gdzie jesteś bossem? Tam gdzie "egzekwóją"?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil