REKLAMA

Kraków kształci najlepszych prawników

2022-06-29 06:50
publikacja
2022-06-29 06:50
Kraków kształci najlepszych prawników
Kraków kształci najlepszych prawników
fot. Filip Radwański / / FORUM

Uniwersytet Jagielloński zajął w tym roku pierwsze miejsce w gronie uczelni publicznych. Wśród niepublicznych pierwsza lokata przypadła ponownie Akademii Leona Koźmińskiego - pisze w środę "Rzeczpospolita", wskazując na ranking wydziałów prawa.

"Tegorocznym liderem rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Zastąpił w tej roli ubiegłorocznego lidera, tj. Uniwersytet Warszawski. Trzecie miejsce, tak jak przed rokiem, należy do Uniwersytetu Wrocławskiego" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

"Jeżeli chodzi o uczelnie niepubliczne, liderem pozostała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Druga lokata przypadła Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Na trzecim miejscu w tym roku znalazła się Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Zastąpiła na podium SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie, który zajął czwartą pozycję" - dodano.

Gazeta zaznacza, że o tym, jaki jest poziom nauki prawa, świadczą wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze.

Według "Rzeczpospolitej" nieprzerwanie od 2008 r. uczelnią, której najwyższy odsetek absolwentów uzyskuje pozytywny wynik egzaminów, jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Poza nim w 2021 r. w czołówce znaleźli się absolwenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uniwersytet Warszawski to szkoły wyższe, których absolwenci najliczniej dostali się na aplikacje: sędziowską i prokuratorską. (PAP)

mmu/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zoomek
Tak sobie myślę - który z niżej wymienionych prawników był kształcony w Krakowie?
Sędzia, prokurator czy obrońca?
Chodzi mi o uniewinnienie Żyda Najsztuba za potrącenie staruszki na przejściu.
Rozstrzygnięcie jak w radzie kahału - goja można!

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki