REKLAMA

Koncern Tata Motors zmienia niefortunną nazwę samochodu

2016-02-23 09:43
publikacja
2016-02-23 09:43

Indyjski koncern motoryzacyjny Tata postanowił zmienić nazwę swojego nowego hatchbacka. Pierwotne imię jakie nadano modelowi, było na tyle niefortunne, że brzmiało identycznie jak wirus zbierający obecnie żniwo na całym świecie.

Najnowsze auto Tata Motors otrzymało nazwę Zica, jako skrót od Zippy Car (ang. żwawy, żywy samochód – red.). Ostatecznie samochód nazywać się będzie inaczej. Firma podjęła decyzję o zmianie nazwy na Tiago – wszystko po to, żeby nie kojarzyła się z nazwą groźnego wirusa. Firma tłumaczyła swoją decyzję społeczną odpowiedzialnością – donosi serwis Independent.

/ fot. REUTERS/Anindito Mukherjee / FORUM

Wirus Zika został określony jako globalne zagrożenie przez Światową Organizację Zdrowia już w lutym. Przenoszony przez komary, rozprzestrzenił się po prawie całym kontynencie amerykańskim, a kilka przypadków zakażenia odnotowano także w Europie.

Tata Motors zareagowało szybko i zabezpieczyło swój produkt przed nieprzyjemnymi skojarzeniami. Nie wszyscy producenci samochodów mieli jednak na tyle świadomości, wypuszczając na rynek kolejne modele. Podobne wpadki, których nie skorygowano, zdarzyły się między innymi marce Chevrolet (nazwa modelu Nova, w języku hiszpańskim brzmi jak „nie jedzie”), Ford (nazwa Kuga oznacza po chorwacku plagę) czy Seat (nazwał swój model tak, że już w ojczystym języku oznaczał „paskudnego”).

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Chivezz
Bujda na resorach. To jest wirus odkryty 50 lat temu, nie udowodniono żadnych powiązań z małogłowiem. Za kilka lat wyjdzie, że to lipa, bo koncerny farmaceutyczne chciały zarobić. Afera za niedługo zdechnie, tak jak ptasia grypa i inne tego typu oszustwa.
~spiderek
Taaa.

Koncerny chciały zarobić. Na czymś na co nie ma w ogóle leku.
~jo44
taaa, bo w nazwie siła ...ssmanRO
~anal
włóż od tyłu, mówi żona w łózku.
żółw odpowiada mąż
~endi
świetne :)))))))))))))))))))))))))))))
~ccc
Mitsubishi Pajero - po hiszpańsku pajero to wulgarne określenie masturbacji :-P
~hhh
a w batoniku mars zmienili tylko kolejność liter ;)
~jak_nie-jak_tak
Myślałem, że sztab ludzi sprawdza znaczenie proponowanych nazw we wszystkich możliwych językach świata przed wprowadzeniem nowego produktu.
~Miodek
Jeszcze niech OSRAM zmieni swoją nazwę

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki