REKLAMA

Kilku chętnych na aktywa w segmencie przetwórstwa aluminium Impexmetalu - prezes Boryszewa

2019-05-30 12:54
publikacja
2019-05-30 12:54

Kilka podmiotów jest zainteresowanych aktywami Impexmetalu w segmencie przetwórstwa aluminium - poinformował na konferencji prezes Boryszewa, Piotr Lisiecki.

"Mamy obecnie kilku chętnych, jesteśmy po pierwszych luźnych rozmowach. (...) Będziemy się spotykać z dwoma-trzema, ale bardzo szybko chciałbym zacieśnić ich liczbę do dwóch" - powiedział prezes.

Dodał, że wśród zainteresowanych są głównie inwestorzy branżowi.

Do wchodzącego w skład grupy Boryszew Impexmetalu w segmencie przetwórstwa aluminium należy m.in Huta Aluminium w Koninie.

Boryszew podał we wtorek, że zarząd spółki zamierza uwzględnić w ramach przeglądu opcji strategicznych ewentualne zbycie aktywów w sektorze przetwórstwa aluminium posiadanych przez Impexmetal. Zarząd przystąpi do rozmów w przedmiocie ustalenia warunków, zakresu oraz trybu przeprowadzenia potencjalnej transakcji.

Boryszew poinformował jednocześnie, że spółka nie podjęła dotąd żadnych wiążących decyzji lub ustaleń ani w zakresie zmiany strategii korporacyjnej, ani dotyczących potencjalnej transakcji, ani realizacji jakichkolwiek innych opcji strategicznych.

Na początku listopada 2018 roku Boryszew poinformował o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych. Jak wówczas podano, zarząd rozważa poszukiwanie inwestora wspierającego rozwój grupy, zawarcie aliansu strategicznego, zmianę struktury grupy lub dokonanie innej transakcji. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki