REKLAMA

Karczewski: KRRiT nałożyła na TVN niepotrzebną i zbyt wysoką karę

2017-12-18 00:52
publikacja
2017-12-18 00:52

Mimo negatywnej opinii o TVN24 uważam, że KRRiT nałożyła karę na TVN niepotrzebną i zbyt wysoką. Mam nadzieję na zmianę decyzji - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej Rzeczpospolitej marszałek senatu Stanisław Karczewski.

/ fot. Jerzy Dudek / FORUM

W rozmowie z gazetą Karczewski podkreślił, że krytycznie ocenia stację TVN24.

To nie jest w pełni obiektywna stacja. Ale mam również krytyczną opinię o karze nałożonej przez KRRiT - powiedział w wywiadzie dla Rz marszałek senatu.

Zaznaczył, że KRRIT jest organem niezależnym od PiS.

Zapytany o to, czy według niego TVP i TVP Info są bezstronne odpowiedział: () TVP Info jest bardziej obiektywna od TVN24. W TVP pojawiają się różne punkty widzenia, wiele spraw przemilczanych przez media komercyjne.

Karczewski w rozmowie z gazetą przyznał, że przemilczenie akcji WOŚP przez telewizję publiczną i wypikselowanie serduszka Orkiestry z Wiadomości było błędem. Jednak jak dodał w programach publicystycznych jest pluralizm. A TVN nie mówi o zadowoleniu Polaków z sytuacji gospodarczej, na jedynkach serwisów informacyjnych są tematy które mają szkodzić rządowi.

jma/ jbp/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
borma
Ktora stacja telewizyjna , czesciowo przynajmniej , nie finansuje sie z reklam . Nawet w TRWAM sa wyswietlane reklamy. Reklamodawca nie musi miec wplywu na program stacji. Tak przynajmniej jest w demokracjach . Kto chce by jego spoty byly emitowane musi placic. Jesli reklamy decyduja o programie , to przoduje w tym TVP , ktora stala Ktora stacja telewizyjna , czesciowo przynajmniej , nie finansuje sie z reklam . Nawet w TRWAM sa wyswietlane reklamy. Reklamodawca nie musi miec wplywu na program stacji. Tak przynajmniej jest w demokracjach . Kto chce by jego spoty byly emitowane musi placic. Jesli reklamy decyduja o programie , to przoduje w tym TVP , ktora stala sie telewizja partyjna. Jak w PRLu.
silvio_gesell
„Ktora stacja telewizyjna , czesciowo przynajmniej , nie finansuje sie z reklam ”

Nie polemizuję z tym, stwierdziłem tylko że TVN biega na smyczy korporacji, a TVP biega na smyczy państwa polskiego. Ty za to twierdzisz, że TVN jest niezależna.
lelo1949
TVN na poziomie Faktu i Newsweeka
borma
Pan Karczewski sila rzecza jest propagandysta PiSu. Tak bylo rowniez przed laty. TV nalezala do PZPRu , dzisiaj TVP nalezy do PiSu. TVN jako stacja niezalezna jest oscia w gardle PiSu i Karczewski nie musi sie wysilac na obrone TVN . Pani ktora skarge zlozyla jest tak jak Karczewski goracym zwolennikiem Rydzyka i oboje przyczynili Pan Karczewski sila rzecza jest propagandysta PiSu. Tak bylo rowniez przed laty. TV nalezala do PZPRu , dzisiaj TVP nalezy do PiSu. TVN jako stacja niezalezna jest oscia w gardle PiSu i Karczewski nie musi sie wysilac na obrone TVN . Pani ktora skarge zlozyla jest tak jak Karczewski goracym zwolennikiem Rydzyka i oboje przyczynili sie do nalozenia kary. Wstrzymac jej egzekucje moze tylko Kaczynski jako osoba stojaca ponad wszystkim z prawem wlacznie.
silvio_gesell
„TVN jako stacja niezalezna„

TVN jest stacją finansowana z reklam, i tym samym jest zależna od zagranicznych korporacji. Stąd ma bardzo dobrze sprecyzowaną agendę polityczną - serwowane treści mają być płytkie, niezmuszające do myślenia, bo to przekłada się na wyższą efektywność reklam.
jendreka
Hahahaha media populistyczne są berdziejobiektywne. A to dobre. To chyba jedyna tak opinia na świecie.
grzechu_comeback
łgarstwo trzeba nazywać po imieniu a jeżeli to łgarstwo produkuje MENDium, karać trzeba. PARADOKSALNIE w systemie demokratycznym! O demokrację trzeba dbać. Gdzieś jest granica. A jednym ze sposobów ingerencji obcego państwa jest DYWERSJA. MENDIALNA, cyfrowa. Oba przypadki są wykorzystywane nie tylko w stosunku do Polski.
karbinadel
Kali kłamać - dobrze. Kalego krytykować - źle
grzechu_comeback
krytyka kłamstwem? to się chyba nazywa HEJT/fejk nius a z tym to nawet twoja szefowa "walczyła", czyli pani Kłamacz

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki