REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

KGHM podtrzymuje plan wydobycia w tym roku 110 tys. ton miedzi w Sierra Gorda

2015-04-20 21:54
publikacja
2015-04-20 21:54
Dodaj Bankier.pl w Google
KGHM podtrzymuje plan wydobycia w tym roku 110 tys. ton miedzi w Sierra Gorda
KGHM podtrzymuje plan wydobycia w tym roku 110 tys. ton miedzi w Sierra Gorda
fot. Jacek Waszkiewicz/REPORTER / / EastNews

KGHM podtrzymuje, że planem na 2015 rok dla kopalni Sierra Gorda jest wydobycie 110 tys. ton miedzi oraz 40 mln funtów molibdenu - poinformował PAP prezes Herbert Wirth.

Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM
Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM (fot. Jacek Waszkiewicz/REPORTER / EastNews)

"Bieżąca ocena sytuacji w Sierra Gorda każe nam podtrzymać wcześniejsze oczekiwania produkcji na 2015 rok - planujemy produkcję 110 tys. ton miedzi i 40 mln funtów molibdenu" - powiedział w poniedziałek PAP Wirth.

"Podtrzymujemy także plan, że rozruch kopalni zakończymy w połowie roku" - dodał.

Wakacje na giełdzie

Kopalnia Sierra Gorda jest wspólnym przedsięwzięciem KGHM International i spółek Grupy Sumitomo, w którym KGHM International uczestniczy w 55 proc., Sumitomo Metal Mining Co. Ltd. w 31,5 proc. i Sumitomo Corporation w 13,5 proc.

Produkcja ze złoża Sierra Gorda ruszyła pod koniec lipca. Obecnie trwa rozruch kopalni.

W ramach I fazy Sierra Gorda ma produkować rocznie około 120 tys. ton miedzi, 50 mln funtów molibdenu i 60 tys. uncji złota w pierwszych latach działalności. (PAP)

nik/ kuc/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki