Jeronimo Martins pokazuje wyniki. Biedronka z dwucyfrowym wzrostem

Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w walucie lokalnej w trzecim kwartale 2019 roku o 10,9 proc. do 3,2 mld euro. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się w tym okresie o 7,8 proc. - poinformował w raporcie Jeronimo Martins, właściciel Biedronki.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Grupa Jeronimo Martins po trzech kwartałach 2019 roku miała 302 mln euro zysku netto j.d. wobec 292 mln euro rok wcześniej. Grupa jest notowana na giełdzie w Lizbonie.

Przychody wzrosły w tym okresie o 6,7 proc. do 13,7 mld euro. EBITDA spółki wyniosła 757 mln euro, co oznacza wzrost o 6,7 proc. rdr.

W okresie od stycznia do września, sprzedaż w sklepach Biedronki zwiększyła się w walucie lokalnej o 8,3 proc., a sprzedaż porównywalna wzrosła o 5,1 proc. Przychody Biedronki za dziewięć miesięcy wyniosły 9,2 mld euro i stanowiły 67,6 proc. przychodów Jeronimo Martins.

Spółka podała, że - ze względu na zakaz handlu w niedziele - sklepy Biedronki były zamknięte dodatkowo przez 10 dni.

EBITDA Biedronki po trzech kwartałach wyniosła 665 mln euro, co oznacza wzrost rok do roku o 7 proc. Marża EBITDA wyniosła 7,2 proc., tak jak przed rokiem.

CAPEX grupy Jeronimo Martins wyniósł w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku 405 mln euro, z czego na Biedronkę przeznaczono 55 proc. tej kwoty, czyli 221 mln euro.

Jeronimo Martins podało w raporcie, że CAPEX na 2019 r. prognozuje na 650 mln euro, wobec wcześniejszych prognoz na poziomie 700-750 mln euro.

Z raporty wynika, że w pierwszych dziewięciu miesiącach roku Biedronka otworzyła łącznie 46 sklepów (19 w trzecim kwartale), a zamknęła 14. Na koniec września sieć liczyła 2.932 sklepów wobec 2.850 przed rokiem.

Sprzedaż w drogeriach Hebe wyniosła w trzecim kwartale 2019 roku 63 mln euro, co oznacza wzrost rdr w walucie lokalnej o 26,9 proc. Po trzech kwartałach przychody Hebe wyniosły 180 mln euro, co oznacza wzrost rdr o 26,6 proc.

W pierwszym dziewięciu miesiącach 2019 r. otwarto łącznie 26 drogerii Hebe i zamknięto jeden sklep. Na koniec września sieć liczyła 255 drogerii wobec 207 rok wcześniej. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 4 grzegorzkubik

No to jak? Nie maja z czego zapłacić 4000 zł brutto wynagrodzenia? Jak najbardziej mają.

! Odpowiedz
1 8 pedrosss

pytanie czy Ciebie stać na podniesienie płacy minimalnej :-)
Biedronka zatrudnia 67 000 Pracowników i wzrost płacy minimalnej o 1000 PLN (załóżmy nawet dla 50 tys. pracowników) powoduje, że Biedronka ma dodatkowych kosztów rocznych 600 mln PLN, które szybciej przerzuci na klientów niż zmieni się w fundację charytatywną :-)

! Odpowiedz
11 4 slowan

Emisariusz zakasaj rękawy i wal do roboty nawet całą sobotę i niedziele możesz Zapieprzać.Widzę że Ty Chcesz tworzyć cywilizowaną demokrację niewolnictwa

! Odpowiedz
4 6 _emisariusz

na studiach pracowałem w każdy weekend i w tygodniu jako barman. nawet do głowy mi nie przyszło żeby wymagać wolnych niedziel. w międzyczasie podnosiłem kwalifikacje żeby od kilku lat nie kiwać nawet palcem w weekend.

Ci ludzie zamiast niedzieli mają wolny inny dzień tygodnia. Zawsze mogą też zmienić pracę jeśli się im ten tryb nie podoba - tylko do tego trzeba chociaż trochę wysiłku włożyć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 14 wizytator

Proszę zakaz handlu w niedzielę nie zaszkodził. Słucham płaczków, mlaskaczy i innych niewolników kredytowych, co to czasu nie mają nawet się podrapać.

! Odpowiedz
16 26 _emisariusz

Tylko mnie jako konsumenta walą wyniki biedronki - mnie interesuje ograniczanie mojej wolności - chcę robić zakupy kiedy mam na to ochotę i żaden urzędnik nie ma prawa mi tego zakazywać.

! Odpowiedz
7 5 wizytator odpowiada _emisariusz

A pracowników wali to co ty chcesz. Ja bym chciał żeby urzędy były otwarte w weekend albo można zrobić przelew i kogo to interesuje?

! Odpowiedz
0 12 _emisariusz odpowiada wizytator

dlatego mam nadzieję, że jak najszybciej rozpowszechnią się sklepy bezobsługowe ;) jaka to będzie ulga dla pracowników, gdy nie będą mieli pracy w ogóle :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne