REKLAMA

InPost planuje w 2017 r. uruchomić 1000 nowych paczkomatów

2017-01-16 10:52
publikacja
2017-01-16 10:52

InPost planuje w 2017 r. uruchomić 1000 kolejnych paczkomatów - poinformowała spółka w komunikacie. Na koniec 2016 r. InPost posiadał 2200 urządzeń.

fot. / / materiały dla mediów

"W tym roku mamy dwa priorytety: mniejsze miejscowości, w których do teraz nie było jeszcze paczkomatów oraz największe polskie miasta, gdzie jak pokazał ostatni rok, przepustowość istniejących maszyn jest już niewystarczająca. W takich miejscach będziemy rozbudowywać istniejące paczkomaty oraz dostawiać nowe w pobliżu, tak aby odciążyć najbardziej popularne lokalizacje" – powiedział, cytowany w komunikacie Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Grupa InPost poinformowała, że zamknęła rok 2016 wzrostem liczby obsługiwanych przesyłek o 142 proc. Wzrost zawdzięcza przede wszystkim segmentowi kurierskiemu, który w ubiegłym roku zanotował o 405 proc. większy wolumen niż w 2015 r.

"Silne wzrosty zanotowały przesyłki polecone e-commerce, które w 2016 roku zyskały 149 proc. Nadal stabilnie rośne segment paczkomatów InPost, który obsłużył o 79 proc. więcej paczek w porównaniu do 2015 roku. Rekordowym miesiącem był grudzień, w którym InPost dostarczył 15 proc. rocznego wolumenu" - napisano w komunikacie. (PAP)

mbl/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (46)

dodaj komentarz
~Gość
Musi otwierać paczkomaty skoro wycofuje się z tylu krajów (to co ma zrobić z maszynami). Ogólnie uważam, że firma DNO!!! Bronie się jak mogę i nie zamawiam produktów tam gdzie jest napisane, że przesyłkę doręcza INPOST
~Nadawca_masowy
Zmienicie zdanie na temat InPost jak wam paczka zginie i nie dostaniecie odszkodowania i nic z tym nie da się zrobić. Odwołania pinaglenia i nic zero odzewu i brak kasy.
~Lookwell
A co ty za głupoty gadasz, jak cię w domu nie ma wybierasz opcję poczty polskiej odbiór w punkcie i możesz wybrać gdzie chcesz odebrać paczkę. Na dowolnej poczcie, na stacji Orlen, w kioskach, i w pocztomatach. A z InPost to były same problemy niby paczkomat ale był zapchany i musiałeś z busa paczkę odebrać w godzinach 15:00 do 18:00.
~rak
pan chyba z poczty polskiej jak juz to 4 godziny stali przy busie a po drugie nikt nie musial odbierac na sile
~Omega
Kiedy postawicie wreszcie paczkomat w Miasteczku Wilanów???
~Rybka
Ja dziękuje za tą firmę, ostatnio czekałam miesiąc na paczkę, niech lepiej zatrudnią więcej pracowników żeby się wyrabiali
~Arczi
A jak nie ma Cię w domu a kurierzy tylko do 15.00 ? Nie możesz rownież odebrać jej w mieście to najlepszy InPost
~tindala
paczkomat to świetne rozwiązanie dla osób mobilnych. Mam wrażenie że wypowiadają się osoby
które nigdy z paczkomatu nie korzystały. System powiadomień jest b. dobry i nie trzeba czekać na kuriera. (chyba że ktoś to traktuje jako sposób zagospodarowywania nadmiaru czasu)
~adsenior
Goowno nie firma, opłaciłem przesyłkę polecona w Allegro, a oni zamiast ja dostarczyć do domu, kazali mi iść po nią do punktu odbiorczego, nawet nie wysilili się wrzucić avizo, lecz poinformowali o tym e-mailem!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki