REKLAMA

Gliński: Nikt z ludzi z ludzi kultury nie zostanie sam

2021-02-24 16:19
publikacja
2021-02-24 16:19
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Nikt z ludzi z ludzi kultury nie zostanie sam. I to mogę z otwartą przyłbicą to powiedzieć: nikt nie został sam, ponieważ każdy mógł dostać pomoc socjalną - powiedział w środę na Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Minister przypomniał, że MKiDN podczas pandemii zwielokrotniło środki na pomoc socjalną "właśnie żeby te luki zapełnić tam, gdzie pomoc we wszystkich innych naszych formach nie dotarła - żeby zapewnić, że nikt z ludzi z ludzi kultury nie zostanie sam" - powiedział w środę na Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu wicepremier Piotr Gliński.

"I to mogę z otwartą przyłbicą to powiedzieć: nikt nie został sam, ponieważ każdy mógł dostać pomoc socjalną" - podkreślił.

Wicepremier wyjaśnił, że MKiDN "bardzo zliberalizowało kryteria pomocy socjalnej". "Ona objęła na dzień dzisiejszy (...) 13 tys. 807 zapomóg socjalnych po 1 tys. 800 zł każda" - powiedział Gliński, dodając, że "zapomoga socjalna mogła być przyznawana wielokrotnie".

"Są takie osoby, które dostawały w pandemii tę pomoc i sześciokrotnie" - podkreślił. Wicepremier podał, że udzielono "zapomóg socjalnych na sumę prawie 25 mln zł". "Przy czym mamy jeszcze 20 mln zł zabezpieczone" - wyjaśnił prof. Gliński.

"To jest zupełnie niewspółmierna skala do tego, co budżet MKiDN pozwalał robić wcześniej" - ocenił.

"Myśmy za pomocą nowelizacji ustaw przycovidowych zabezpieczyli najpierw dodatkowe 20 mln zł, później - 25 mln zł - łącznie 45 mln zł na pomoc socjalną mamy. Wykorzystane jest 25 mln zł, jeszcze 20 mln zł mamy - i ona będzie dalej udzielana. Tyle tylko, że w pewnym momencie wrócimy do tych kryteriów ostrzejszych, ponieważ to jest pomoc dla artystów" - zapowiedział wicepremier Piotr Gliński.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
pn300
....ale wiadomo, takiej kultury pierwszego sortu, no wiecie-rozumiecie, narodowo-socjalistycznej, albo kościelnej. Majteczki w kropeczki 2.0 jakby tak dajmy na to, to tak, jak najbardziej, może też być pean na temat prezesa, albo chociaż ojca bez dzieci.
grab
...Z podniesioną przyłbicą...A przecież przyłbice są zakazane...
przemek_opinia
Jasne, bo napisać coś z sensem to dla Ciebie głupie.
volksempfanger odpowiada przemek_opinia
Panie opinia, co słychać?

Stare trolle odpalone, wiedz że coś się dzieje :)

Powiązane: Kultura i sztuka - kina, teatry, muzea, galerie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki