Dziś burze nad całą Polską. Sprawdź, kiedy nie dostaniesz odszkodowania po załamaniach pogody

Po wyrządzonych przez burze i deszcze zniszczeniach można ubiegać się o odszkodowanie, jeśli posiadało się odpowiednią polisę. Należy jednak pamiętać, że są sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy. Warto zatem dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Burze nad Polską. Kiedy nie dostaniemy odszkodowania?
Burze nad Polską. Kiedy nie dostaniemy odszkodowania? (YAY Foto)

Synoptycy zapowiadają, że nad całą Polską przejdą dziś gwałtowne burze. W jakich sytuacjach nie dostaniemy odszkodowania za szkody spowodowane przez załamanie pogody?

Burze: czego unikać, by dostać odszkodowanie?

Otwarte i niezabezpieczone okna w czasie burzy czy ulewnego deszczu to jedna z sytuacji, kiedy ubezpieczyciel wyłącza swoją ochronę. Warto też sprawdzać stan swojego dachu i rynien – jeżeli są nieodpowiednio zabezpieczone i oczyszczone, a woda dostanie się do domu, możemy pożegnać się z pieniędzmi z polisy. Nieszczelne okna, drzwi czy instalacje to kolejny czynnik, który może pozbawić nas odszkodowania za zniszczenia, które wyrządzą burze.

W zależności od ubezpieczyciela pieniędzy z polisy możemy nie dostać, gdy zostawimy rzeczy na niezabudowanym balkonie czy tarasie. Towarzystwo może także odmówić wypłacenia pieniędzy, gdy ulewy uszkodzą zewnętrzną elewację budynku.

Burza uszkodziła mi samochód. Czy dostanę odszkodowanie?

Posiadanie polisy AC nie oznacza, że kierowca dostanie pieniądze z ubezpieczenia, gdy auto zostanie przygniecione przez powalone drzewo. Ubezpieczyciel może  udowodnić nam w takiej sytuacji rażące niedbalstwo. Zalanie silnika wskutek ulewy także może nie być wystarczającym powodem do wypłaty świadczeń z polisy.

Czytaj więcej: Po ulewach: kto nie dostanie odszkodowania (mimo ubezpieczenia)?

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~aa

Pewnie, polisy nie są po to by ubezpieczony dostał zwrot kosztów, tylko by czuł się bezpiecznie. Zarabiać ma ubezpieczyciel, po to wymyślono ubezpieczenia.

! Odpowiedz
0 1 ~Cwaniaczek

Czy pozwałeś już chmury za burzę?

! Odpowiedz
2 2 ~sylwester

w razie klopotow zawsze mozna prosic o pomoc firmy zajmujace sie dochodzeniem roszczen (najczesciej platne po uzyskaniu roszczenia)

! Odpowiedz
0 2 mfind

Nie do końca mogę się zgodzić z przykładami opisanymi w artykule odnośnie odmów wypłat z AC, ponieważ ubezpieczyciele mają bardzo różnie skonstruowane OWU i duża część firm ubezpieczeniowych bez mrugnięcia okiem wypłaciłaby odszkodowanie za wspomniane wcześniej zdarzenia. Kwestia porównania ofert i wybrania tej najlepszej.
Zakresowo i składkowo:)
Pozdrawiam
Maciek
porównywarka OC i AC

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 3 ~Kasia

Ubespieczam rynny w Getin i jestem zachwycona!

! Odpowiedz
0 2 ~mk

Zawsze można w Getin ubezpieczyć także podwozie.

! Odpowiedz
0 2 ~wanker

takiego odszkodowania nie dostaną mieszkańcy Sahary.

! Odpowiedz
0 3 ~mmmm

Wręcz przeciwnie ;-) Na Saharze możesz się ubezpieczyć od zalania bez konieczności okresowych przeglądow dachów ;-)

! Odpowiedz
0 1 ~wanker odpowiada ~mmmm

przepraszam, ale tego nie uwzględniłem ;(

! Odpowiedz
0 0 ~endi

na Saharze okresowo zdarzają się potężne ulewy , swego czasu pamiętam jak dwóch żołnierzy ONZ utonęło podczas ulewy na pustyni ... :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne