Doctor Brew przejmie Browar Lwówek od posła Jakubiaka

2018-11-15 17:49
publikacja
2018-11-15 17:49
Doctor Brew

Browar Lwówek pozostanie w polskich rękach, po tym jak spółka Doctor Brew wydzierżawiła należący do Grupy BRJ zakład. Dzierżawca ma dwuletnie prawo pierwokupu - podał w poniedziałek w komunikacie Doctor Brew.

Jak poinformowano w czwartkowym komunikacie, "zakończyły się negocjacje między Browarami Regionalnymi Jakubiak Marka Jakubiaka, a holdingiem produkujący piwa kraftowe Doctor Brew. W ich wyniku holding wydzierżawił zakład Browaru Lwówek". Wartości transakcji nie ujawniono, podano natomiast informacje, że do października 2020 r., dzierżawca ma wyłączne prawo zakupu przedsiębiorstwa.

"Browar Lwówek, którego tradycje sięgają XIX w. został zakupiony w stanie upadłości przez Grupę Browary Regionalne Jakubiak. Zakład przeszedł gruntowne remonty, modernizację i wymianę urządzeń browarniczych, by w 2010 reaktywować produkcję i stać się na nowo piwną perłą woj. dolnośląskiego" - czytamy w komunikacie.

Jestem dumny z tego, że po 10 latach od inwestycji, Lwówek jest prężnym browarem o wysokim potencjale produkcji. Z wielu ofert, w tym od międzynarodowych koncernów, postanowiłem wybrać i przekazać go w ręce młodych, polskich przedsiębiorców - powiedział cytowany w komunikacie Marek Jakubiak.

W informacji podano, że "spółka Doctor Brew oczekuje na stosowne zgody dotyczące przepisania tzw. składu podatkowego. W ciągu najbliższych miesięcy przeniesie całość produkcji do Lwówka na potrzeby własnych marek, jak również marek Lwówka. Przeprowadzi również dodatkowe prace modernizacyjne i inwestycje w wyposażenie, o wartości przekraczającej 1,5 mln zł. " Z chwilą zawarcia umowy spółka w miejsce obecnych, kontraktowych mocy produkcyjnych w wysokości 30 tys. hektolitrów, zyskuje potencjał 100 tys. hektolitrów rocznie, z możliwością jego podwojenia w przyszłości" - czytamy w komunikacie.

"Produkcja w Browarze Lwówek pozwoli nam zwiększyć skalę biznesu i dążyć do pozycji lidera segmentu kraftowego i regionalnego piwa w Polsce - powiedział cytowany w komunikacie prezes zarządu Doctor Brew Łukasz Lis.

Tymczasem jak wynika z diagnozy firmy KPMG z ubiegłego roku, "polski rynek piw rzemieślniczych idąc śladem światowej rewolucji kraftowej, będzie nieustannie rósł". Natomiast w raporcie firmy Deloitte Polska z czerwca br. czytamy, że "roczna produkcja piwa na poziomie 40 mln hektolitrów, stawia Polskę w gronie trzech największych producentów złotego trunku w Europie. Warzeniem piwa zajmuje się dzisiaj ponad 210 browarów zlokalizowanych w całej Polsce, z których 22 największe produkują piwo w 12 województwach".

Deloitte podał w raporcie, "że wielkość wkładu branży piwowarskiej w gospodarkę narodową w 2017 roku wyniosła 19,4 mld zł. Ubiegły rok to również blisko 10 tysięcy osób zatrudnionych bezpośrednio w branży, a biorąc pod uwagę zatrudnienie pośrednie, produkcja piwa w Polsce daje łącznie 157,5 tys. miejsc pracy".

"Doctor Brew działa od 2013 roku. W ofercie stałej ma ponad 10 piw kraftowych. Do tej pory firma wyprodukowała przeszło 100 różnych produktów i sprzedała około 3,4 mln butelek piwa pod marką własną oraz private label" - podano na stronie producenta. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki