REKLAMA
ZAGŁOSUJ

DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji LSI Software do 22 zł, utrzymał rekomendację "kupuj"

2021-12-07 09:50
publikacja
2021-12-07 09:50
DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji LSI Software do 22 zł, utrzymał rekomendację "kupuj"
DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji LSI Software do 22 zł, utrzymał rekomendację "kupuj"
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 grudnia, obniżyli 12-miesięczną cenę docelową akcji LSI Software do 22 zł z 23,1 zł, utrzymując rekomendację "kupuj".

W dniu wydania raportu kurs akcji LSI Software wyniósł 14,10 zł. We wtorek o godz. 9.25 papiery spółki wyceniono na GPW na 13,9 zł.

Z uwagi na strukturę sprzedaży (ponad 70 proc. przychodów spółki pochodzi od branży HoReCa) LSI Software znalazła się wśród firm najbardziej dotkniętych przez pandemię. Jednak w okresie II- IV kw. br. następowała stopniowa poprawa popytu i analitycy BOŚ spodziewają się kontynuacji tego trendu w 2022 roku.

"Pandemia nie zatrzymała inwestycji w światowym sektorze kinowym. Spółka regularnie dostaje zapytania dotyczące oprogramowania POSitive Cinema. W ocenie spółki, kina i sieci kinowe obecnie chętniej szukają bardziej ekonomicznych rozwiązań, które mogłyby zastąpić kosztowne oprogramowanie Vista International (główny rywal LSI w branży kinowej). Oczekujemy w 2021/2022/2023 roku 5,5 mln zł/6,9 mln zł/8,4 mln zł łącznych przychodów z tytułu kontraktów z sektorem kinowym, z uwzględnieniem wdrożenia, sprzedaży licencji oraz opłat serwisowych" - napisano w raporcie.

Analitycy DM BOŚ obniżyli 12-miesięczną wycenę docelową akcji LSI o 5 proc. do 22 zł na akcje, przede wszystkim pod wpływem wzrostu stopy wolnej od ryzyka do 3,4 proc. (poprzednio 1,5 proc.).

Grupa LSI Software jest producentem oprogramowania klasy ERP dla sektora gastronomiczno-hotelarskiego oraz kinowego. Spółka oferuje też oprogramowanie dla sektora detalicznego (w tym sklepów odzieżowych), obiektów sportowo rekreacyjnych i aquaparków. LSI jest również wyłącznym dystrybutorem urządzeń firmy Posiflex w Polsce (głównie terminale POS i urządzenia peryferyjne).

Depesza jest skrótem rekomendacji wydanej przez DM BOŚ w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Jej autorem jest Tomasz Rodak. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 6 grudnia, o godzinie 7.25.

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu wraz z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

41045952_20211206_0954_LSI_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki