REKLAMA

DCD wchodzi w deweloperkę; liczy na 12,9 mln zł zysku w '18 r.

2016-10-07 15:22
publikacja
2016-10-07 15:22

Dolnośląskie Centrum Deweloperskie (dawniej Hydrophi Technologies Europe) chce budować mieszkania, domy i lokale handlowo-usługowe. Spółka szacuje, że w 2018 r. osiągnie co najmniej 12,9 mln zł zysku netto i minimum 43 mln zł przychodów - podała firma w komunikacie.

Spółka opublikowała właśnie nową strategię na lata 2016-2020. Nowym przedmiotem działalności firmy będzie stawianie budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych oraz budynków handlowo-usługowych.

"Emitent skupi się na rynku mniejszych miast, gdzie w ocenie zarządu nasycenie budownictwem mieszkaniowym jest znacznie mniejsze niż w dużych aglomeracjach" - napisano w raporcie.

Pierwszym miastem, gdzie spółka chciałby rozpocząć inwestycje, jest Lubin.

Od września firma przystąpi do budowy banku ziemi na terenie powiatu lubińskiego. Wytypowanych zostało już 27 działek budowlanych, spełniających kryteria firmy.

Po zakupie ziemi Dolnośląskie Centrum Deweloperskie przystąpi do emisji obligacji w celu finansowania poszczególnych etapów inwestycji.

"Spółka planuje wypuszczenie kilku serii obligacji, które pozwolą na realizację całego osiedla. Jednocześnie rozłożenie w czasie poszczególnych emisji pozwoli znacząco ograniczyć koszty odsetkowe, co wiąże się również z maksymalizacją zysku z danej inwestycji" - podano w raporcie.

Zarząd spółki nie wyklucza zaproszenia do wspólnej inwestycji inwestora finansowego lub branżowego.

Firma wyznaczyła cele strategiczne na lata 2016-2020. Zapowiada osiągnięcie poziomu sprzedaży po 2017 r. na poziomie co najmniej 200 lokali mieszkalnych i wypracowanie w 2017 r. dodatniego wyniku netto.

W planach jest też osiągnięcie przychodów na poziomie co najmniej 43 mln zł i zysku netto w wysokości co najmniej 12,9 mln zł w 2018 r.

Począwszy od 2019 r., spółka miałaby wychodzić na nowe rynki. (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki