Czy muszę dostarczyć do sanepidu odpis z KRS?

Za unijną dotację zarejestrowałem firmę "wytwarzanie gotowych posiłków i dań". Aktualnie jestem na etapie składania wniosku do sanepidu, w którym należy dołączyć m.in. aktualny odpis z krajowego rejestru sądowego. Nie posiadam numeru KRS? Czy jako przedsiębiorca mam obowiązek taki numer posiadać?

W tym przypadku potrzebne jest jedynie zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Przedsiębiorca nie wpisany do KRS, czyli nie będący spółką, nie ma możliwości posiadać odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego. Informacja sanepidu dla przedsiębiorcy stanowi rodzaj alternatywy, czyli chodzi o to, że przedsiębiorca powinien w oddziale sanepidu dostarczyć wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z KRS.

Proszę pamiętać, że przedsiębiorca wpisany do rejestru przedsiębiorców albo ewidencji jest obowiązany umieszczać w oświadczeniach pisemnych, skierowanych w zakresie swojej działalności do oznaczonych osób i organów, numer identyfikacji podatkowej (NIP) oraz posługiwać się tym numerem w obrocie prawnym i gospodarczym.

Identyfikacja przedsiębiorcy w poszczególnych urzędowych rejestrach następuje na podstawie numeru identyfikacji podatkowej (NIP).

Podstawa prawna: Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. 2007 r. Nr 155, poz. 1095 ze zm.)Przemysław Gogojewicz, Kancelaria Usług Prawnych

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne